در سال جاري يک ميليون نفر به شمار بيمه پردازان افزوده شده است

۱۳۸۷/۰۴/۲۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11376
در سال جاري يک ميليون نفر به شمار بيمه پردازان افزوده شده است
"حسينعلي ضيايي "  در جمع خبرنگاران گفت : با ادامه اين روند و انجام برنامه ها تا پايان برنامه چهارم توسعه، شمار بيمه‌ پردازان اين سازمان به 10 ميليون نفر مي‌رسد.
وي گفت : ما به التفاوت افزايش 5/17 درصدي حقوق بازنشستگان و مستمري بگيران اين سازمان، تا پنجم شهريور ماه پرداخت مي‌شود.
ضيايي اظهار داشت با اين افزايش؛ حداقل حقوق دريافتي مستمري بگيران 235 هزار تومان خواهد بود که با احتساب حق عائله‌مندي و ساير پرداختهاي جانبي اين رقم را به حدود 300 هزار تومان در ماه مي رسد.
مديرعامل سازمان تامين اجتماعي درخصوص آيين نامه بازنشستگي پيش از موعد کارکنان دولت هم گفت : متقاضيان بازنشستگي پيش از موعد با ارائه گواهي از سازمان و پرداخت حق بيمه و حقوق سنوات ارفاقي از سوي سازمان مربوطه مي‌توانند، مشمول اين امر شوند.
ضيايي همچنين از ايجاد تسهيلات لازم براي بازنشستگي جانبازان و آزادگان مشمول قانون کار و تامين اجتماعي با داشتن 20 سال سابقه پرداخت حق بيمه و اعطاي حداکثر ده سال سنوات ارفاقي با استفاده از خريد حقوق بدون لحاظ ميانگين مزد سخن گفت.
به گفته مديرعامل سازمان تامين اجتماعي در حال حاضر ، 53 کارگزاري سازمان تامين اجتماعي در سراسر کشور فعاليت مي کنند که قرار است تعداد آنها تا پايان سال به 500 کارگزاري برسد.
رييس سازمان تامين اجتماعي از بيمه رانندگان با کمک دولت از طريق پرداخت يک سوم حق بيمه و خادمين مساجد خبرداد.
ضيايي گفت : دو هزار نفر در سال جاري براي فعاليت در بخش درمان سازمان تامين اجتماعي استخدام خواهند شد.
وي با اشاره به موضوع اجرايي نشدن مصوبه قانوني بيمه کارگران روزمزد ساختماني گفت: عده‌اي اجراي اين قانون را باعث افزايش قيمت مسکن مي‌ دانستند ؛
وي ضمن انتقاد از کساني که مانع تصويب اين قانون شدند گفت : اصلاحيه اين قانون در حال حاضر تنظيم شده است و سازمان تامين اجتماعي و دولت مصمم است، با عنايت مجلس هشتم آن را اجرايي کند.
وي گفت : براساس تسهيلات فراهم شده تا دو ماه آينده، ديگر نيازي به حضور نماينده کارفرمايان در شعب تامين اجتماعي براي ارائه ليست و پرداخت سهم بيمه کارفرمايي نخواهد بود و آن‌ها بدون مراجعه به شعب مي‌توانند، اين اقدامات را به صورت اينترنتي انجام دهند.
مديرعامل سازمان تامين اجتماعي در رابطه با ساير تسهيلات و قوانين مصوب اين سازمان براي بيمه‌ پردازان، عنوان کرد: يکي از اين تسهيلات، تصويب قانون پرداخت مستمري به فرزندان زنان متوفي است که براساس آن، فرزند علاوه بر دريافت مستمري پدر از مستمري مادر نيز برخوردار مي‌شود. قانون ديگر مربوط به بخشودگي جرائم کارفرمايان است که به زودي ابلاغ و اجرا خواهد شد.
وي به ارائه کارت هوشمند به منظور خدمات بهتر به بيمه شدگان اشاره کرد و گفت : در حال حاضر پايلوت اين طرح در استان مرکزي انجام شده و قرار است تا پايان امسال تمامي بيمه شدگان از اين کارت بهره مند شوند.
ضيايي تصريح کرد : بيمه شدگان با در دست داشتن اين کارت مي توانند بدون مراجعه حضوري و فقط با واريز وجه نسبت به شارژ کارت خود اقدام کند.
وي در پاسخ به سوالي پيرامون ادغام سازمان تامين اجتماعي با وزارت کار و اموراجتماعي، گفت : افرادي هستند که در جهت مطامع خود قصد دارند اين سازمان را در اختيار بگيرند و در سالهاي اخير تلاشهايي در اين زمينه داشته اند ولي موفق نخواهند شد.
ضيايي درباره ارائه وام مسکن به بازنشستگان فاقد مسکن گفت: وام مسکن در بودجه سازمان ديده شده است؛ اما منتظر ارائه مجوز بانک مرکزي به بانک رفاه براي تعيين ميزان وام هستيم.
وي درباره بدهي دولت به سازمان تامين اجتماعي عنوان کرد: سال گذشته دولت بيشترين رقم را در قالب ديون خود به سازمان پرداخت کرد که رقمي معادل يک هزار و 250 ميليارد تومان بود و در حال حاضر بدهي دولت به پنج هزار و 800 ميليارد تومان رسيده است.
وي گفت : اين بدهي از محل پرداخت سه درصد سهم حق بيمه و همچنين معافيت حدود 35 صنف از سهم کارفرمايي که بايد دولت بپردازد، ايجاد شده نه اينکه پولي را دولت از سازمان تامين اجتماعي قرض گرفته باشد.
ضيايي سازمان تامين اجتماعي را سازماني پويا ذکر و تصريح کرد: 43 درصد سهم بازار سيمان و 40 درصد سهم بازار داروي کشور در اختيار شرکت سرمايه‌گذاري تامين اجتماعي است ؛ پس کلمه ورشکستگي براي تامين اجتماعي مناسب نيست.
مديرعامل سازمان تامين اجتماعي در مورد واگذاري57 درصد سهام بانک رفاه به بخش خصوصي، ضمن ابراز بي اطلاعي از اين امر گفت: هر کسي که اين را گفته حرف بي‌ربطي زده است، اين بانک براي تامين اجتماعي و کارگران بوده و براي آنان باقي خواهد ماند.
ضيايي افزود: با اجازه قانوني سهم سازمان تامين اجتماعي در بانک رفاه را به 93 درصد افزايش يافت.
وي در خصوص شرط سني بيمه مشاغل آزاد هم گفت : براي زنان و مردان سقف سني 55 سال وجود دارد ولي درصورت داشتن پنج سال سابقه کار اين شرط سني به 60 سال افزايش مي‌يابد.
مديرعامل سازمان تامين اجتماعي افزود : به زودي تمامي بازنشستگاني که براي دريافت سهام عدالت ثبت نام کرده‌ بودند سهام خود را به علاوه سود آن دريافت مي‌کنند و براي بازنشستگاني که هنوز ثبت نام نکرده اند؛ ثبت نام همچنان ادامه دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.75223s, 18q