رئیس كمیسیون سلامت شورای شهر تهران:

طرح جبران خسارت شهروندان در حوادث غیرمترقبه به شورا می‌رود

۱۳۹۳/۰۳/۱۸ - ۱۶:۴۱ - کد خبر: 113796

سلامت نیوز: رئیس كمیسیون سلامت شورای شهر تهران گفت:‌ حوادث طوفان اخبر تهران قابل تكرار است و پیشنهاد دارم طرح جبران خسارت شهروندان در حوادث غیرمترقبه را داشته باشیم و در قالب آن مشخص شود با چه مكانیزمی و از چه محلی خسارت‌های وارده به شهروندان تأمین شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا، رحمت‌اله حافظی در جلسه غیرعلنی امروز شورای شهر تهران، درباره گزارش مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس در بزرگراه آزادگان، اظهار كرد:‌ در زمینه درمان مصدومان اقدامات خوبی انجام شده است كه در این ارتباط از شركت شهر سالم تشكر می‌كنیم.

وی ادامه داد:‌ برای اینكه تكلیف این خانواده‌ها مشخص شود، پیشنهاد می‌شود از مصدومان و خانواده متوفیان این حادثه دعوت شود تا در یكی از جلسات شورا حضور یابند و از اداره كل حقوقی شهرداری هم خواهش می‌شود تا در این جلسه حاضر شوند تا این افراد با اداره كل حقوقی به هم وصل شوند و وكالتی بدهند تا اداره حقوق پیگیر دیه مصدومان و متوفیان باشد.

رئیس كمیسیون سلامت شورای شهر تهران همچنین درباره توفان روز دوشنبه 12 خرداد در تهران رخ داد، اعلام كرد:‌ متأسفانه این حادثه 5 نفر فوتی و 82 نفر مصدوم داشت كه از این 82 نفر مصدوم قریب 30 نفر آنها ضربه مغزی هستند و آسیب به سر آنها وارد شده است چون این حوادث قابل تكرار هستند پیشنهاد دارم طرح جبران خسارت شهروندان در حوادث غیرمترقبه را داشته باشیم و در قالب آن مشخص شود با چه مكانیزمی و از چه محلی خسارت‌های وارده به شهروندان تأمین شود.

وی درباره خدمات ارائه شده در سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) توسط شركت شهر سالم و معاونت خدمات شهری نیز، گفت:‌ در این مراسم هزار و 149 نفر به پایگاه‌‌های شركت شهر سالم مراجعه كردند. نكته قابل تأمل این است كه از این تعداد 257 نفر مسمومیت غذایی بودند كه عمدتاً اطفال و كودكان بودند و به نظر می‌آید كه ناشی از نوع پذیرایی بوده است كه بعضاً با قیمه انجام می‌شود.

رئیس كمیسیون سلامت با بیان اینكه تذكراتی هم سال‌های گذشته بوده كه این برنامه قیمه حذف شود و غذای دیگری جایگزین شود، گفت: این تهدید كننده است چون غذایی كه توزیع می‌شود سالم است ولی نگهداری و مصرف چند ساعت بعد آن باعث مشكلات گوارشی و مسمومیت برای اطفال كه آسیب‌پذیری بیشتری دارند، می‌شود كه این را به عنوان یك تذكر به كسانی كه توزیع كننده این غذا هستند داشته باشیم كه بتوانیم این آسیب‌ را هم كنترل كنیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.1858s, 19q