در پی تبلیغات ماهواره‌ای دستبند خروپف؛

عضو هیات مدیره نظام پزشکی: خروپف را با هیچ دستبند و دارویی نمی‌توان درمان کرد

۱۳۹۳/۰۳/۲۰ - ۱۰:۵۹ - کد خبر: 113910
عضو هیات مدیره نظام پزشکی: خروپف را با هیچ دستبند و دارویی نمی‌توان درمان کرد

سلامت نیوز: خسرونیا با بیان این‌که دستبند خروپف منشاء علمی ندارد، گفت: در حقیقت خروپف به دلیل مسدود شدن مجرای تنفسی اتفاق می‌افتد که با هیچ دستبد و دارویی نمی‌توان آن را درمان کرد.

این روزها شاهد تبلیغ دستبند خروپف هستیم و تبلیغات زیادی درباره راحت نفش کشیدن می‌شود اما آیا کسی به درستی با استفاده از این دستبند می‌تواند راحت بخوابد و خوب تنفس کند؟

ایرج خسرونیا، عضو هیات مدیره نظام پزشکی در گفتگو با برنا در این باره می‌گوید: تمامی داروها و دستگاه‌هایی که در ماهواره تبلیغ می‌شود، کذب محض است و هیچ‌کدام منشاء علمی ندارد.

عضو هیات مدیره نظام پزشکی ادامه داد: در حقیقت خروپف به دلیل مسدود شدن مجرای تنفسی اتفاق می‌افتد که با هیچ دستبند و دارویی نمی‌توان آن را درمان کرد.

به گفته خسرونیا، بارها مطرح شده است که مردم از داروهایی که بی‌اساس در ماهواره تبلیغ می‌شوند استفاده نکنند؛ چرا که این داروها بدون نظارت تولید می‌شوند. بنابراین هیچ تضمینی وجود ندارد که به سلامتی مردم کمک کند.

وی با اشاره به این مطلب که برای داروهایی که به در خانه‌ها فرستاده می‌شود، گفت: هیچگاه نمی‌توان تشخیص داد که تولیدکننده و فروشنده آنها چه کسانی هستند تا در صورت بروز مشکل برخورد قانونی صورت بگیرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.342s, 19q