رییس جمهوری در جمع اعضای شورای شهر و شهردار تهران:

بنزین پتروشیمی‌ها اثر منفی در آلودگی هوای تهران داشت

۱۳۹۳/۰۳/۲۵ - ۱۰:۵۹ - کد خبر: 114146
بنزین پتروشیمی‌ها اثر منفی در آلودگی هوای تهران داشت

سلامت نیوز:رییس جمهور بنزین تولیدی در پتروشیمی‌ها را دارای آثار منفی در آلودگی هوای شهر دانست و گفت: امروز شاهد هستیم با حل این مسأله روزهای پاکیزه در تهران افزایش پیدا کرده است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی رئیس جمهوری عصر دیروز(شنبه 24 خرداد)، در جمع رئیس و اعضای شهر تهران،شهردار و معاونان شهرداری پایتخت گفت: همه مسئولان باید در زمان ایفای مسئولیت خود دست در دست هم قرار دهند تا منشأ خدمات برای همه ایرانیان به ویژه مردم تهران باشند.

رئیس جمهوری افزود:دولت آماده است تا با همفکری و همکاری مجموعه مدیریت شهری، برای حل مشکلات پایتخت و شهرکهای اقماری‌اش پیش قدم شود.

روحانی لزوم تقسیم کار میان دولت، شهرداری و شورای شهر به منظور خدمت رسانی به مردم تهران را یادآور و خواستار برنامه ریزی و هم فکری همه نهادهای مسئول در کاهش هزینه‌ها و به دست آوردن درآمد پایدار برای اداره شهر شد.

رئیس جمهوری حضور قالیباف در مقام شهردار تهران را مغتنم خواند و با اشاره به ترکیب خوب و وجود چهره‌های شاخص در شورای شهر اظهار امیدواری کرد؛ پایتخت ایران اسلامی مایه آبرو، آرامش و راحتی برای گردشگران خارجی و ساکنین این شهر شود.

روحانی با اشاره به برنامه دولت برای ایجاد دولت الکترونیک، گفت: ارائه تسهیلات به شهروندان از طریق ابزار نوین و مدرن می‌تواند درحل برخی از مشکلات پایتخت مؤثر باشد؛ این روش باید در مراکز دیگر خدمت رسانی مورد توجه قرار گیرد.

رئیس جمهوری با تأکید بر حل معضل حمل و نقل عمومی در تهران تصریح کرد: دولت در نظر دارد در راستای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی ۳۰ هزار تاکسی و ۱۲ هزار دستگاه اتوبوس به ناوگان شهری پایتخت اضافه کند.

وی در زمینه مبارزه با آلودگی هوا گفت: بنزین تهیه شده در پتروشیمی‌ها دارای آثار منفی در آلودگی هوای شهر بود و امروز شاهد هستیم با حل این مسأله روزهای پاکیزه در تهران افزایش پیدا کرده است.

رئیس جمهوری با بیان اینکه دولت در مساله مبارزه با فساد جدی است، خواستار همراهی شهرداری و شورای شهر تهران برای مبارزه با زمین خواری شد و افزود: رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست گزارشی ارائه کرده که براساس آن مجوز ساختمان سازی در پارک ملی پردیسان داده شده که جای سوال دارد؛ چه مقامی این مجوز را صادر کرده و چرا نظارتی بر این امر نمی‌شود.

با همدلی دولت و شهرداری چالش آلودگی هوا حل می شود

پیش از سخنان روحانی، احمد مسجد جامعی رییس شورای شهر تهران ضمن ابراز خرسندی از استقرار مناسبات مبتنی بر اخلاق و ادب بر روابط دستگاه‌ها به توصیه رهبر معظم انقلاب در خصوص همکاری بیشتر مجموعه مسئولان شهر تهران و دولت اشاره کرد و گفت: امروز زمینه لازم برای حل مشکلات مردم بیش از پیش مهیا شده است.

همچنین؛ محمدباقر قالیباف شهردار تهران در ادامه با تأکید بر اینکه همه مسوولان باید با عزم ملی و مدیریت جهادی از فرصتی که در اختیارشان قرار گرفته، برای ایجاد حماسه اقتصادی و فرهنگی استفاده کنند، یادآور شد: اگر همدلی و همراهی بین مجموعه مدیریت شهری و دولت وجود داشته باشد هیچ مشکل لاینحلی در تهران باقی نمی‌ماند و چالشهای بزرگی نظیر آلودگی هوا حل می شود.

شهردار تهران با اشاره به وضعیت تهران به عنوان ام القرای کشور گفت: همه اعضای شورای شهر و مسئولان شهرداری تهران در راه تحقق حماسه اقتصادی و فرهنگی که خواست مردم و رهبری است، یکصدا هستند و تلاش می‌کنند تا بار مشکلات تهران را تا جای ممکن از دوش دولت بردارند.

شهردار تهران ضمن ابراز خرسندی از همکاری و تفاهم دولت با مجموعه مدیریت شهری برای حل مشکلات این کلانشهر، ادامه داد: وظیفه من به عنوان شهردار تهران ایجاب می‌کند، به منظور تحقق مدیریت جهادی و باورهای انقلابی با دولت بیش از پیش همکاری کنم.

قالیباف افزود: موقعیت ویژه تهران می‌طلبد دولت نیز به صورت عملی و کیفی در حل مشکلات این شهر قدم پیش بگذارد تا با همدلی، مدیریت صحیح و اصلاح ساختارها مشکلات مردم بیش از قبل مرتفع شود.

گفتنی است؛ در این جلسه هر یک از حاضران در خصوص مهمترین مسایل پایتخت، نظیر آلودگی هوا، توسعه حمل و نقل عمومی، حفاظت از بناها و نمادهای تاریخی، رشد کمی و کیفی شهر، تأمین سلامت پایتخت نشینان، مدیریت یکپارچه شهری، انتخابات شورایاریها، مدیریت بحران و مسأله حریم و شهرک‌های اقماری مطالبی عنوان کردند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.32095s, 19q