افزايش ماليات پزشكان تناسبي با افزايش تعرفه‌ها و تورم ندارد

۱۳۸۷/۰۴/۳۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11415
افزايش ماليات پزشكان تناسبي با افزايش تعرفه‌ها و تورم ندارد

دكترعلي تاجرنيا، در گفت وگو با ايسنا، با تاكيد بر اين كه ماليات بايد متناسب با درآمد افراد باشد، اظهار كرد: شايد درآمد متخصصي در محدوده‌اي از شهر تهران بسيار بيش‌تر از درآمد پزشك ديگري با همان تخصص در منطقه جنوبي و حاشيه‌اي باشد حال آن كه در توافقنامه مالياتي به اين امر نگاه ثابتي شده است.

نماينده دندانپزشكان تهران در هيات مديره نظام پزشكي تهران بزرگ، با بيان اين كه روزهاي حضور متخصصان مختلف در مطب به تناسب گرفتاري آنان متفاوت است، افزود: به عنوان مثال پزشكي هر روز هفته و ديگري سه روز در هفته در مطب حضور دارد در حالي كه در توافق‌نامه‌هاي مالياتي اين اختلاف‌ها منظور نشده است.

وي، با اشاره به مقوله تعيين ضرايب و افزايش درصدها توضيح داد: از نظر رتبه بندي رشته‌هاي تخصصي به لحاظ درآمدزايي، ضرايبي منظور شده كه الزاما صحيح نيست. ممكن است يك متخصص داخلي به لحاظ اين كه چهره شناخته شده ايست‌ درآمد بيشتري نسبت به يك جراح زنان داشته باشد، حال آن كه در تعيين ضرايب اين موارد منظور نشده است.

عضو شوراي‌عالي نظام پزشكي كشور، درباره وضعيت دندانپزشكي عمومي هم گفت: براي ماليات سال 85 دندانپزشكان عمومي افزايش 15 درصدي لحاظ شد كه اين شاخص در سال 86، 20 درصد با حداقل 500 هزار تومان است،در حالي كه به علت اوضاع اقتصادي حاكم بركشور، دولت تعرفه‌هاي مربوطه را بيش از 15 درصد افزايش نداده است. افزايش 20 درصد ماليات با افزايش حداقل معنايي ندارد.

وي، تورم مراكز درماني از نظر هزينه آب و برق، منشي و ساير خدمات در سال 86 نسبت به 85 را 40 درصد برشمرد و يادآور شد: بدين ترتيب تناسبي بين اين افزايش‌ها وجود ندارد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.07494s, 18q