احتمال سئوال از وزیر درباره تعرض جنسی به دانش‌آموزان

۱۳۹۳/۰۳/۲۷ - ۱۱:۱۶ - کد خبر: 114304

عضو کمیته سه نفره پیگیری پرونده ناظم متهم به تعرض جنسی به دانش آموزان یک دبستان در تهران، از احتمال طرح سئوال از وزیر آموزش و پرورش در رابطه با این پرونده در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خبر داد.
عبدالوحید فیاضی در گفتگو با خبرنگار ایلنا برنامه ریزی و تلاش‌های آموزش و پرورش را در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی در مدارس ضعیف و ناکافی دانست و با تاکید بر نیاز آموزش و پرورش به اصلاح، افزود: منابع انسانی، بودجه، ‌امکانات و ‌فضا هیچ کدام در شأن تعلیم و تربیت نیستند و به همین دلیل محیط آسیب زا می شود به طوری که مدرسه به محل بروز حوادث ناخوشایند تبدیل می شود.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه کاستی ها را باید جبران کرد تا یک چنین اتفاقاتی در مدارس رخ ندهد، گفت: البته این کاستی ها را باید ریشه ای حل کرد و حل این گونه مسائل جزء انتظاراتی است که مردم از دولت دارند و ما هم به عنوان نمایندگان مردم این مطالبات را پیگیری می کنیم.
فیاضی در پاسخ به این سوال که «چه تدابیری باید اندیشیده شود که دیگرشاهد تعرض جنسی به دانش آموزان نباشیم»، گفت: به هرحال آموزش و پرروش دستگاه بسیار وسیعی است و ممکن است در درون آن اتفاقاتی بیافتد که غیر قابل کنترل باشد.
وی خاطر نشان کرد: باید تلاش کرد که میزان این آسیب ها و انحرافات به شدت کاهش پیدا کند اما این تلاش ها در آموزش و پرورش کافی نیست و در این زمینه تلاش کافی در این دستگاه صورت نمی‌گیرد و ما نگران آینده هستیم.
فیاضی گفت: این احتمالی وجود دارد که کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس از وزیر آموزش وپرورش در مورد پرونده ناظم متهم به آزار و اذیت دانش آموزان سوال شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.54569s, 19q