سرپرست دفتر ارتقاء سلامت وزارت بهداشت:

65 تا 85 درصد تمام مراقبت‌ها، "خود مراقبتی" است

۱۳۹۳/۰۳/۲۷ - ۱۶:۱۸ - کد خبر: 114340

سلامت نیوز: رفیعی فر گفت: ما بر اساس سند ابلاغیه‌ سیاست‌های کلی در بخش سلامت یک بازنگری کلی را انجام دادیم و به این نتیجه رسیدیم که 65 تا 85 درصد تمام مراقبت‌ها خود مراقبتی است که باید به آن اهمیت بدهیم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، دکتر شهرام رفیعی فر سرپرست دفتر ارتقاء سلامت وزارت بهداشت در حاشیه دومین گردهمایی روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور گفت: ما بر اساس سند ابلاغیه سیاست‌های کلی در بخش سلامت یک بازنگری کلی را انجام دادیم و به این نتیجه رسیدیم که 65 تا 85 درصد تمام مراقبت‌ها، خود مراقبتی است که باید به آن اهمیت دهیم.

وی افزود: ضمن ارائه خدمات بهداشت درمانی نیاز به تغییرات سریع و بنیادی تر داریم و ما باید در زمینه‌ی سلامت، یک تغییر اساسی در روش و عمل خود داشته باشیم.

رفیعی فر اظهار داشت: منابع موجود که می‌توانند حامی تغییرات مورد نیاز برای ارتقا سلامت باشند، و مراقبت‌های جامع به جای مراقبت‌های پراکنده و نامنسجم از نکته‌های کلیدی نظام سلامت مردم محور است.

رفیعی فر خاطرنشان کرد: از ویژگی‌های نظام سلامت متکی بر مردم برای خود مراقبتی این است که تعهد و تخصص مردمی را که به آنها خدمت میکند به رسمیت می‌شناسد، از مردم برای تغییر رفتار‌هایشان حمایت می‌کند و همچنین از آن‌ها برای ایجاد شبکه‌های اجتماعی که سلامتشان را بهبود می‌بخشد، دفاع می‌کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.49705s, 19q