مادران کارمند توجه کنند: افزايش مرخصي شيردهي مادران از 4 ماه به 6 ماه

۱۳۸۷/۰۴/۳۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11435
مادران کارمند توجه کنند: افزايش مرخصي شيردهي مادران از 4 ماه به 6 ماه

دكتر لنكراني در حاشيه همايش روز جهاني جمعيت در جمع خبرنگاران گفت: متاسفانه در اوايل دهه هشتاد فعاليت كميته ترويج تغذيه با شير مادر دچار كاهش جدي شده بود؛ حتي شايد يكي دو سال اين كميته تشكيل جلسه نداده بود. بر اين اساس از سال 1384 يكي از برنامه‌هايي كه به جديت پي‌گيري شد فعال كردن كميته و برنامه‌هاي كشوري در اين زمينه بود.

وي در اين باره ادامه داد: طي مصوبه مهمي از سوي مجلس، مرخصي شير از 4 ماه به 6 ماه افزايش يافت. به همين ترتيب ماه‌هايي كه افراد از مرخصي ساعتي شير استفاده مي‌كردند به 24 ماه افزايش يافت.

لنكراني با اشاره به اقدامات حمايتي از شير مادر افزود: در حال حاضر بر اساس آمارهاي موجود از سال 1384 به بعد شاهد بهبود گرايش به سوي شيرمادر هستيم و درصد مادراني كه از شير مادراستفاده مي‌كنند رو به افزايش است. اين در حالي است كه تا ايده‌آل فاصله داريم. در كل بايد مجموعه اقدامات بايد كنار يكديگر قرار گيرند تا نتايج مثبت حاصل شود. به نظر مي‌رسد مسيري كه در اين زمينه آغاز شده مسير خوبي بوده و برخي از اين اقدامات تقريبا غيرقابل تصور بود.

وي در ادامه با اشاره به نظارت‌هاي موجود بر دكل‌هاي تلفن همراه در سطح شهرگفت: در اين زمينه با وزارت ارتباطات تعامل نزديك داريم. همچنين در زمان بهره برداري از اين دكل‌ها نيز ماموران بهداشت محيط بر اين دكل‌ها نظارت دارند.

لنكراني با اشاره به عوارض استفاده از تلفن همراه بويژه گوشي‌هاي تلفن همراه (hands free) نيز گفت: عوارض استفاده طولاني از گوشي‌هاي تلفن همراه (hand free) يا دستگاه‌هاي پخش موسيقي نيز قابل توجه است. متاسفانه امروزه تعداد زيادي از جوانان براي مدت طولاني از اين گوشي‌ها استفاده مي‌كنند.

وزير بهداشت در اين باره ادامه داد: استفاده طولاني مدت از اين گوشي‌ها عوارضي از جمله پيرگوشي، افزايش عفونت گوش و آسيب پذيري عصب شنوايي را به دنبال دارد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.72045s, 18q