شكايت افراد از روند درمان پيگيري و رسيدگي مي‌شود

۱۳۸۷/۰۴/۳۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11440
شكايت افراد از روند درمان پيگيري و رسيدگي مي‌شود

با بيان اين كه سازمان نظام پزشكي مطابق قانون وظيفه رسيدگي امور انتظامي پزشكان را برعهده دارد، اظهار كرد: برخورد انتظامي با پزشكان از تذكر شفاهي در حضور هيات مديره تا محروميت دائم از حرفه پزشكي در سراسر كشورمتفاوت است.


وي با اين توضيح كه فرد شاكي از روند درمان، براي دريافت خسارت مالي مي‌بايست شكايت خود را به مراجع قضايي اعلام دارد، افزود: دادستان عمومي تهران دو شعبه از شعبات دادسراي ناحيه 19 واقع در خيابان شهيد مطهري را براي اين منظور و جهت رسيدگي به جرايم امور پزشكي اختصاص داده است.

دكتر نيك نژاد، با بيان اين كه براي جلب رضايت خانواده بيمار در صورت فوت، ديه و در صورت صدمه جسمي ارش مطالبه مي‌شود در ادامه جبران نقدي خسارات وارده در جريان درمان را از وظايف دستگاه قضايي در سراسر كشور برشمرد و گفت: ديه مربوطه ساليانه توسط دستگاه قضايي تعيين و براي صدمات وارده به هر يك از اعضا هم ميزان ارشي مشخص ‌مي‌شود.

به گفته معاون انتظامي سازمان نظام پزشكي كشور، برخورد انتظامي سازمان نظام پزشكي نيز پس از نظر كارشناسي و تخصصي در رشته‌هاي مختلف پزشكي توسط هيات‌هاي انتظامي صادر مي‌شود.

وي در پايان يادآورشد: دادگاه و دستگاه قضايي هم مسئول رسيدگي به شكايات از افراد غيرپزشكي است كه به امور درماني مي‌پردازند و پرونده آنان براي رسيدگي به دستگاه قضايي ارجاع مي‌شود.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.8745s, 18q