شنا کردن در استخرهاي روبازعامل بروز آفتاب سوختگي است

۱۳۸۷/۰۴/۳۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11444
شنا کردن در استخرهاي روبازعامل بروز آفتاب سوختگي است

دکتر علي ابراهيمي در گفت وگو با ايسنا ، با اعلام اين مطلب اظهار داشت: آفتاب سوختگي جز آن دسته از بيماريهايست که بر اثر تماس طولاني مدت پوست با نور آفتاب بوجود مي‌آيد.

ابراهيمي افزود: عوارض اين بيماري از خود آن با اهميت‌تر است، ممکن است آفتاب سوختگي اثرات منفي خود را به سرعت نشان ندهد و پس از 10سال اين عوارض نمايان شود.

وي با بيان اينکه افراد با پوست روشن بيشتر در معرض آفتاب سوختگي قرار دارند، اظهار داشت: هر چقدر پوست فرد به سمت گندمي، سياه و سبزه متمايل باشد احتمال بروز اين بيماري در آنها کمتر است.

دکترابراهيمي، شنا کردن در استخرهاي روباز را عامل ابتلا به بيماري آفتاب سوختگي عنوان كرد و گفت: تابش اشعه خورشيد به آب استخرها و برخورد اشعه‌هاي آن به پوست باعث بروز اين بيماري مي‌شود.

وي همچنين به افرادي که قصد کوهنوردي دارند، توصيه کرد: اين کار را به صبح زود يا هنگام عصر موکول کنند.

وي قرمزي، پوسته ريزي و تورم را که بيشتر در قسمت سر و گردن، صورت و پشت دستها ايجاد مي‌شود و نيز شديد بودن تهوع، بي حالي و تب را از علايم آفتاب سوختگي دانست.

وي اظهارداشت: حداکثر شدت آفتاب زماني است که مستقيما به زمين مي‌تابد. به طوري كه بين ساعت 10 صبح تا 3 بعدازظهر تابش آن شدت و نمود بيشتري مي‌يابد.

دکتر ابراهيمي تصريح کرد: استفاده افراد از عينک آفتابي و کلاه، کرم‌هاي ضد آفتاب مي‌تواند از بروز آفتاب سوختگي جلوگيري کند.

وي گفت: افرادي که در محيطهاي بسته مثل ادارات فعال هستند در تماس کوتاه مدت و مقطعي ولي شديد با نور آفتاب بيشتر مستعد ابتلا به بيماريهاي سرطان پوستي از جمله ملانوم هستند.

اين متخصص پوست و مو در خصوص برنزه کردن پوست اظهار داشت: برخي از افراد براي اين کار ساعتها زير تابش نور آفتاب قرار گرفته و يا از موادي براي برنزه كردن پوست خود استفاده مي‌كنند در حالي که انجام اين كار خطر ابتلا به سرطان پوست را افزايش مي‌دهد. به همين دليل توصيه مي‌شود از انجام اين عمل خودداري شود.

وي در پايان با اعلام اينکه نورخورشيد به بهبود برخي از بيماريها کمک مي‌کند، ولي در مجموع آسيبهاي آن بيشتر است، گفت: برخي بيماريها در اثر نور آفتاب ايجاد و برخي نيز تشديد مي‌شوند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.80448s, 18q