برنامه هلال احمر برای کاهش 20 درصدی بودجه دولتی

۱۳۹۳/۰۳/۳۱ - ۱۴:۵۶ - کد خبر: 114538

سلامت نیوز: دبیرکل جمعیت هلال‎احمر با اعلام اینکه رسیدن به استقلال مالی از مباحث اصلی مطرح در تحول این جمعیت است، اظهارداشت: هدفگذاری برای رسیدن به استقلال مالی این است که در پایان طرح تحول، تامین ۵۰ درصد بودجه کنونی خود از سوی دولت را ۲۰ درصد کاهش دهیم.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر سید احمد موسوی در همایش مدیران ستادی و عامل استانهای جمعیت هلال‎احمر با موضوع بودجه و تصویب برنامه‎های استانی در سال ۹۳ برگزار شد، گفت: برای رسیدن به استقلال مالی در سال ۹۶ یعنی سال پایانی اجرای طرح تحول باید کمک دولت به جمعیت را به ۳۰ درصد برسانیم.

دبیرکل جمعیت هلال‎احمر با تاکید بر اینکه مدیریت حوزه‎های هزینه‎کردی و درآمدی ضروری است، افزود: بر این اساس پس از ارائه برنامه‎ها از سوی استانها، به همراه رئیس جمعیت، ۶ روز کاری به بررسی برنامه‎های استانی و تطبیق آنها با اهداف طرح تحول خواهیم پرداخت.

وی با اشاره به اینکه امسال برای نخستین سال تمرکززدائی در جمعیت هلال ‎احمر کلید خواهد خورد، اظهارداشت: تمرکز زدایی به معنای جزیره‎ای شدن جمعیت نیست و این مهم ضروری است تا ستاد ما به توان پاسخگویی و عملیاتی جمعیت اضافه شود، بر این اساس برنامه‎ریزی‌ها در طرح تحول بر این مبنا قرار گرفته است تا ۲۸ درصد از نیروهای ستادی ما در ۴ سال آینده به این بخش اضافه شوند.

موسوی افزود: بر این اساس جمعیت هلال‎احمر مجهز به سامانه کنترل و هماهنگی خواهد شد تا عملکرد هر بخش آن بر مبنای استانداردهای دقیقی ارزیابی شود.

دبیرکل جمعیت هلال‎احمر با تاکید بر اینکه امسال هفته هلال‎احمر بسیار ارزشمندی داشتیم، گفت: در این هفته برای نخستین بار با مقامات عالیرتبه کشور دیدار کردیم و بر این اساس رهنمودهای آنها افق طرح تحول هلال‎احمر را زینت خواهد بخشید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.32349s, 18q