عکس/با اجرای طرح تحول سلامت بیماران روی زمین درمان می شوند!

۱۳۹۳/۰۳/۳۱ - ۱۶:۰۲ - کد خبر: 114551
عکس/با اجرای طرح تحول سلامت بیماران روی زمین درمان می شوند!

سلامت نیوز: اورژانس، محل گذره و استاندارد ماندگاری در این محل حداکثر 12 ساعت است.از آنجایی که بخش های بیمارستان به علت طرح تحول سلامت پره و هر روز هم جانشین می شوند، بیماران بیشتر اورژانس های مهم کشور، زمان ماندگاری بالایی در اورژانس پیدا می کنند. اما در اورژانس که محل گذره، نمی شود مثل بخش عمل کرد! باید تندی بیمار را به مرحله تثبیت رسانده و تحویل بخش مربوطه داد. خب چه می شود؟ دستوراتی مثل دستورات دارویی فوق فراموش می شود و اکثرا داروهای حیاتی استفاده می شود.

به گزارش سلامت نیوز،دکتر حسین کرمانپور رییس اورژانس بیمارستان سینا در صفحه شخصی خود در یکی از شبکه های اجتماعی در انتقاد از وضعیت نابسامان اورژانس بیمارستان های دولتی در پی اجرای طرح تحول سلامت نوشت:«شنیده اید وقتی می خواهند به انسان دیگری اظهار محبت کنند که کمی پیاز داغش هم بیشتر باشد می گویند:«الهی دورت بگردم» نقل این روز های پزشکان و پرستاران اورژانس های بیمارستانی است.

با ایجاد طرح تحول نظام سلامت که البته طرح خوب و موجهی است، بیمارستان ها مملو شده از بیمارانی که پیشتر به دلایل مالی حاضر نبودند به بیماریشان توجهی کنند. می گویند آقای سلامی خبرنگار سلامت صدا و سیما از پیرمردی پرسیده پدرجان راضی هستی؟ پیرمرد گفته: ها وولا، پارسال این زانو را 15 میلیون عمل کردم حالا این زانو را 1/5 میلیون. خیلی خوب شده....
از شوخی که بگذریم خدمت دوستانم عرض کنم که اورژانس، محل گذره و استاندارد ماندگاری در این محل حداکثر 12 ساعت است.از آنجایی که بخش های بیمارستان به علت بالا(طرح تحول سلامت) پره و هر روز هم جانشین می شوند، بیماران بیشتر اورژانس های مهم کشور، زمان ماندگاری بالایی در اورژانس پیدا می کنند. پس پزشکان مجبورند مثل بخش ها داروهای هر 8 ساعت و هر 6 ساعت و اینها بگذارند که با جنس اورژانس جور در نمی آید و ازدحام بیش از حد مانع می شود که مثل بخش های بستری عمل شود.

در بخش ها حداکثر بیماران بستری 30 تا 35 نفره و هر بیمار ظرف دارویی خاص خود را دارد. اما در اورژانس که محل گذره، نمی شود مثل بخش عمل کرد! باید تندی بیمار را به مرحله تثبیت رسانده و تحویل بخش مربوطه داد. خب چه می شود؟ دستوراتی مثل دستورات دارویی فوق فراموش می شود و اکثرا داروهای حیاتی استفاده می شود. این طور می شود که وقتی بیمار در اورژانس زیاد بماند ما مجبوریم «دورش بگردیم» و هی «دورش بگردیم». باید فکری کرد. اورژانس را که نمی توان بست.اگر کسی راه حلی بدهد من را حسابی شرمنده کرده است و ملتی را ممنوندار خود.
راستی عکس زیر یک صفحه از لحظات شلوغی است که به دلیل کمبود تخت مجبور شده ایم بیمار را روی پتو سونوی اورژانسی کنیم. هم برای بیمار سخته و هم برای پزشک و پرستار.

ازدحام در اورژانس بیمارستان ها

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.11618s, 18q