وزیر بهداشت اعلام کرد

ابزارهای تشویقی "وزارت بهداشت" برای خدمت در مناطق محروم

۱۳۹۳/۰۴/۰۲ - ۱۳:۵۶ - کد خبر: 114673

سلامت نیوز: سید حسن هاشمی گفت: در نظر داریم با ابزارهای تشویقی در آینده اشتیاق برای خدمت در مناطق محروم را افزایش دهیم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، وزیر بهداشت در حاشیه اجلاس معاونین درمان دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور در جمع خبرنگاران اعلام کرد: در حال حاضر با توجه به آغاز به کار طرح تحول سلامت و کاهش چشمگیر میزان پرداختی بیماران به ده درصد، تعداد مراجعان به بیمارستان های تحت پوشش طرح افزایش چشمگیری داشته و بایدبه منظور ایجاد تسهیلاتی که بتواند پاسخگوی بیماران باشد راهکارهایی اندیشید.

وی با اشاره به طرح اعزام نیروی انسانی به مناطق محروم، خاطرنشان کرد: نحوه پرداخت به این نیروها تا به حال موثر نبوده است. در نظر داریم در آینده مشوق هایی را در نظر بگیریم تا بتوانیم اشتیاق برای خدمت در مناطق محروم را در آنها افزایش دهیم.

هاشمی تاکید کرد: در این زمینه امسال بومی گزینی نیز صورت خواهد گرفت. از این طریق می توانیم استعدادهایی را که نمی توانند به مدارج عالی دست یابند را شناسایی کنیم و امکان خدمت را برایشان فراهم نماییم تا مردمی که فرهنگ های مختلف دارند، از پزشکان بومی منطقه خودشان خدمت دریافت کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
پزشکان صبور
"نحوه پرداخت به این نیروهای مناطق محروم، تا به حال موثر نبوده است. در نظر داریم در آینده مشوق هایی را در نظر بگیریم تا بتوانیم اشتیاق برای خدمت در مناطق محروم را در آنها افزایش دهیم."
.
وزیرمحترم!به سقف نگاه کردن متخصصان بدبخت در شهرستانها و وقت کشی و امضا کردن برگ ارجاع مراجعین نیاز به مشوق دارد؟چرا صادقانه نمیگوییم که علیرغم وجود پزشکان متخصص طرحی سهمیه زنان درمناطق محروم، مراکز استانها پر از بیماران شهرستانی و روستایی است وما شاهد صفهای طولانی ویزیت و نوبت دهی عمل جراحی هستیم؟برای اینکه این متخصصان طرحی مناطق محروم مثل خلبانهایی هستند که نمایندگان مجلس و وزارت بهداشت آنها را استخدام کرده اند وهواپیما در اختیارشان نگذاشته اند وفقط تبعیدی و عملا هیچکاره و بی ثمر هستند و هیچ خدمتی نمیتوانند به مردم ارائه دهند.بر فرض که پول بیشتری به آنها بدهید آیا نتیجه ای دارد؟بیائیم کارشناسانه وعادلانه با این مسئله برخورد کنیم ومغالطه نکنیم.آیا به صرفه است ویا اصلا میتوان امکانات تخصصی و فوق تخصصی کلان شهرها را مثل تجهیزات گران قیمت و اتاق عمل چشم پزشکی را که رشته جنابعالی است به شهرستانها ببریم؟مسلما نه.پس یک چشم پزشک بدبخت متخصص در مناطق محروم چیکار میتواند برای بیماران انجام دهد که این همه اصرار به حضور فیزیکی اش میکنید؟بی انصافی نیست آنهم بمدت 12 سال باید در آنجا بماند!!!مشکل ما کمبود پزشک متخصص در کلان شهرها ودسترسی سریع تر وراحتر شهرستانها به مراکز استانهاست نه پر کردن مناطق محروم از پزشک متخصص بیکار و غیرمفید!!! در شهرستانها حضور متخصص اورژانس وپزشک خانواده کافیست.برای موارد اورژانسی به هلیکوپتر وبرای موارد معمولی مثلا عمل آب مروارید به ریل گذاری سرتاسری که باید دغدغه اصلی نمایندگان مردم باشد نیاز داریم نه اینکه هر روز شاهد نالیدن نا آگاهانه ! از کمبود پزشک متخصص در تریبون مجلس باشیم.......خدایا به ما توفیق صداقت که اصلی ترین خواسته قران از انسانهاست عطا فرما.انشالله
سهمیه خانمها
شناسایی استعدادهایی را که نمی توانند به مدارج عالی دست یابند!!!!!!
1.14922s, 21q