15 هزار تخت با قدمت بيش از 50 سال در كشور وجود دارد

۱۳۸۷/۰۵/۰۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11468
15 هزار تخت با قدمت بيش از 50 سال در كشور وجود دارد

دكتر كامران باقري لنكراني در پايان بازديد از بيمارستان شهيد بهشتي قم، راه اندازي اين بيمارستان را از پروژه‌هاي مهم كشور دانست و افزود: اين طرح نسبت به خيلي از پروژه‌ها از سرعت خوبي برخوردار است.


وي با اشاره به تخصيص 20 درصدي اعتبارات عمراني به استان‌ها گفت: به دليل اهميت پروژه بيمارستاني شهيد بهشتي، ميزان اعتبارات عمراني تخصيص يافته به قم 60 درصد بوده است.


وزير بهداشت از صرف 20 ميليارد تومان هزينه براي بازسازي و تجهيز بيمارستان شهيد بهشتي قم خبر داد و گفت: تا كنون بيش از 12 ميليارد تومان صرف خريد تجهيزات شده است و 7، 8 ميليارد تومان نيز صرف ساختمان، ابنيه و تاسيسات شده است.


وي با اشاره به وجود مشكلات جذب اعتبارات در وزارت بهداشت گفت: تلاشهايي در جهت جذب اعتبارات از دستگاه‌ها و نهادهاي ديگر انجام شده كه اميد است پيگيري شده و در زمان معمول به نتيجه برسد.


وزير بهداشت با تاكيد بر قطبي كردن بيمارستان شهيد بهشتي قم به بخشهاي مختلف اين بيمارستان از قبيل CCU و ICU، آنژيوگرافي، سي تي اسكن، راديوتراپي و ... اشاره كرد و گفت: اين بيمارستان امسال به طور قطع عملياتي ميشود.


باقري لنكراني خاطر نشان كرد: افتتاح رسمي بيمارستان زماني است كه بتواند كل سرويس‌ها را ارائه دهد.


وي ادامه داد: اين بيمارستان از آن دسته بيمارستان‌هايي است كه با توجه به گسترش دانشگاه علوم پزشكي و تاسيس دوره‌هاي تحصيلات تكميلي و نيز دستياري باليني به تناسب راه اندازي هر يك از دوره‌ها، امكانات مورد نياز آن دوره اضافه شود.


وزير بهداشت با اشاره به تخصيص يك ميليون يورو به بخش آموزش دانشگاه علوم پزشكي گفت: با توجه به اينكه مدل پيش‌بيني ما اين است كه تجهيزات خريداري شده، جوابگوي بيمارستان فوق تخصصي است، يك سري تجهيزات رشته‌هاي آموزشي نيز به آن اضافه مي‌شود.


دكتر لنكراني در ادامه با تاكيد بر كيفيت در ساخت و ساز بيمارستان‌ها گفت: امسال 580 ميليارد تومان تملك داريم كه ساخت و ساز بيمارستاني و تجهيزات هم جزئي از آن است.


وي در پاسخ به سوالي در خصوص فوت هشت نوزاد در بيمارستان‌هاي تهران طي يك روز گفت: مرگ دو نوزاد تصادفي بوده، يك مورد مشكل مغزي داشته و پنج نوزاد هم نارس بوده اند كه فوت شش نوزاد در روز چيز عجيبي نيست.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.62271s, 18q