با پياده روي منظم استقلال خود را در زندگي شخصي حفظ كنيد

۱۳۸۷/۰۵/۰۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11474
با پياده روي منظم استقلال خود را در زندگي شخصي حفظ كنيد

پژوهشگران آمريكايي مي‌گويند؛ افراد سالمند مي‌توانند با انجام پياده روي‌هاي منظم، استقلال خود را در انجام كارهاي شخصي و زندگي روزمره تا 41 درصد احيا كنند.


اين پژوهش كه جزئيات آن در مجله «درمان جسمي سالمندي» به چاپ رسيده نشان مي‌دهد كه شركت كنندگان در يك برنامه تمرين پياده روي هم چنين نقطه اوج ظرفيت هوازي - به معني حداكثر دريافت اكسيژن - خود را تا 19 درصد بالا برده و به اين ترتيب در مقايسه با گروه كنترل عملكرد فيزيكي آنها 25 درصد بهبود پيدا مي‌كند.

دكتر م.الاين كرس، پژوهشگر دانشگاه جورجيا در آتن در بيانيه‌اي اظهار داشت: طي دهه گذشته، پژوهشگران روي مزاياي آموزش‌هاي تقويتي در حفظ استقلال فردي متمركز شده‌اند اما از آن زمان تاكنون شواهد مطلوبي در دست نبوده كه نشان دهنده تاثير مثبت پياده روي منظم در اين زمينه باشد. در حالي كه در پژوهش اخير، متخصصان دريافته‌اند؛ پياده روي مزاياي بي‌شماري براي سلامتي دارد كه در نتيجه به سالمندان كمك مي‌كند در زندگي روزمره خود مستقل باشند.

پژوهشگران در اين مطالعات به طور تصادفي 26 فرد بزرگسال را از طبقه كم درآمد و در سن 60 سالگي به بالا انتخاب كرده و براي آنها برنامه گروهي تمرين پياده روي تعيين كردند. در هر نوبت تمرين اين افراد بايد 10 دقيقه به طور مداوم راه مي‌رفتند. پس از گذشت يك هفته اين زمان به 40 دقيقه مداوم افزايش پيدا كرد.

هم چنين هر جلسه با 10 دقيقه گرم كردن بدن آغاز و با 10 دقيقه خنك كردن بدن پايان مي‌يافت تا تعادل و انعطاف پذيري در تمرينات رعايت شود.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.36242s, 18q