فراخوان بان کی مون برای تلاش جهانی جهت مبارزه با مواد مخدر

وقوع سالانه 200 هزار مرگ قابل پیشگیری بر اثر مواد مخدر

۱۳۹۳/۰۴/۰۴ - ۱۱:۲۷ - کد خبر: 114772
وقوع سالانه 200 هزار مرگ قابل پیشگیری بر اثر مواد مخدر

سلامت نیوز: دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر و قاچاق غیر قانونی آن 26 ژوئن 2014 برابر با 5 تیر ماه جاری، جامعه بین المللی را ترغیب نمود تلاش خود برای مبارزه با مواد مخدر را به عنوان عنصری صحیح جهت ایجاد آینده ای امن و پایدار تقویت نماید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد،متن کامل پیام بان کی مون به شرح زیر است:

سوء مصرف مواد مخدر و قاچاق غیرقانونی آن نتایج فجیعی برای به ثمر رساندن تلاش های جهان به منظور ارائه توفیق و برابری بیشتر برای همه دارد. هر ساله قریب به 200 هزار مرگ قابل پیشگیری به دلیل مصرف بیش از اندازه مواد مخدر رخ می دهد. مواد مخدر بذرخشونت جنایی را گسترش و نهاد های اساسی دولتی را تضعیف می کند.


کشورهای برون آمده از درگیری یا رهایی یافته از سقوط دراقتصاد رو به زوال می توانند هنگامی که مواد مخدر در مرزهایشان به وفور یافت شود، در هم بشکنند. سازمان ملل متحد با تلاش در زمینه حفظ صلح، اجرای قانون، سلامت، حقوق بشر و سایر حوزه های مرتبط قویا متعهد به کمک به آن ها برای مقابله با مواد مخدر و جلوگیری از پخش آن است.


در این روزجهانی مبارزه با مواد مخدر و قاچاق غیرقانونی آن اینجانب جامعه بین المللی را ترغیب می نمایم تلاش خود برای مبارزه با مواد مخدر را به عنوان عنصری صحیح جهت ایجاد آینده ای امن و پایدار تقویت نماید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.54755s, 18q