وزیر بهداشت:

طرح پزشک خانواده باید آسیب شناسی شود

۱۳۹۳/۰۴/۱۰ - ۱۵:۱۵ - کد خبر: 115073
طرح پزشک خانواده باید آسیب شناسی شود

سلامت نیوز: وزیر بهداشت یکی از وظایف اصلی وزارت بهداشت را استقرار و تکمیل شبکه های بهداشتی و درمانی عنوان کرد و گفت: باید در حوزه پیشگیری و بهداشت موثر عمل نماییم.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر سید حسن هاشمی افزود: جامه عمل پوشاندن به شعار "خود مراقبتی" که شعار امسال هفته سلامت بود، می تواند در ایجاد تحول در نظام سلامت کمک کننده باشد.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه های علوم پزشکی باید استقرار و تکمیل شبکه های بهداشتی و درمانی را از وظایف اصلی خود بدانند افزود: استقرار نظام ارجاع و در کنار آن توانمند کردن مردم بمنظور مراقبت از سلامتیشان از دیگر وظایف دانشگاه های علوم پزشکی است.

هاشمی با اشاره به اینکه تحول در حوزه بهداشت نظامی است که ایجاد آن خود چندین سال طول خواهد کشید، گفت: در حوزه بهداشت، تغییر در رفتار و عادات بهداشتی مردم مطرح است که اجرایی کردن آن بسیار سخت و مشکل است.

وی وجود شبکه های بهداشتی و درمانی در سطح روستاهای کشور را یک شبکه قدیمی عنوان کرد و گفت: باید به روز رسانی و تغییر عملکرد در اداره و ارائه خدمات نسبت به گذشته در شبکه های بهداشتی و درمانی صورت گیرد.

وزیر بهداشت محور اصلی کار در استقرار شبکه های بهداشتی و درمانی را روسای شبکه ها بیان کرد.

هاشمی همچنین بر کاهش تصدی گری در وزارت بهداشت تاکید کرد و گفت: دانشگاههای علوم پزشکی باید به سمت هیات امنایی شدن بروند و خود هیات امناها می توانند خرید خدمت را مبنای ارائه خدماتشان قرار دهند.

وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به اینکه تعداد شهرهای کشور نسبت به گذشته افزایش یافته است، بر ضرورت آسیب شناسی طرح پزشک خانواده تاکید کرد و گفت: لازم است طرح پزشک خانواده با برطرف شدن مشکلات و ایراداتی که دارد هر چه زودتر اجرا شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.31063s, 18q