مرگ 115 نفر در غرق شدگی‌های دو ماه نخست امسال

۱۳۹۳/۰۴/۱۰ - ۱۵:۱۷ - کد خبر: 115074
مرگ 115 نفر در غرق شدگی‌های دو ماه نخست امسال

سلامت نیوز: پزشکی قانونی اعلام کرد: 115 نفر بر اثر غرق شدگی در کشور طی دو ماهه نخست امسال جان خود را از دست دادند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور،این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد متوفیات غرق شدگی 146 نفر بود، 21.2 درصد کاهش یافته است.

بنا به این گزارش از کل موارد غرق شدگی در دو ماهه ابتدایی امسال 102 نفر مرد و 13 نفر زن بودند. همچنین از این تعداد 52 نفر در فروردین و 63 نفر در اردیبهشت بر اثر غرق شدگی جان باخته اند.

بر اساس این گزارش در این مدت استان های خوزستان با 30، مازندران و کرمان هر کدام با هفت و گیلان، اصفهان و فارس هر کدام با شش مورد مرگ بیشترین موارد مرگ ناشی از غرق شدگی را داشته اند.

این در حالی است که آمار تلفات غرق شدگی در استان های دیگر کمتر از پنج نفر بوده است؛ استان های خراسان جنوبی، خراسان شمالی، زنجان و قم نیز در دو ماهه نخست امسال هیچ گزارشی از مرگ بر اثر غرق شدگی نداشته اند.

از کل موارد غرق شدگی در دو ماهه نخست امسال، نه نفر در محدوده خارج طرح، 35 نفر در رودخانه ها، 15 نفر در دریاچه های مصنوعی و سد، چهار نفر در دریاچه طبیعی، 15 نفر در استخر، 13 نفر در کانال آب، چهارنفر در چاه و 20 نفر در سایر مکان ها جان باخته اند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.11126s, 18q