حجم آب سدهای کشور نصف شد

۱۳۹۳/۰۴/۱۰ - ۱۵:۴۳ - کد خبر: 115078

سلامت نیوز: میزان حجم آب خروجی از سدهای کشور نیز از ابتدای سال آبی جاری (مهرماه ۹۲) تاکنون، ۲۰ میلیارد و ۹۷۰ میلیون مترمکعب گزارش شده است، در حالی که آب خروجی از سدهای کشور در مدت مشابه سال آبی گذشته، به میزان ۲۲ میلیارد و ۷۲۰ میلیون مترمکعب بود.

حجم آب ورودی به سدهای کشور در حالی از ابتدای سال آبی جاری یعنی مهرماه ۹۲ شش درصد کاهش یافته است که ظرفیت مخازن سدها ۴۷.۳ میلیارد مترمکعب اما موجودی آب آنها ۲۶ میلیارد و ۹۸۰ میلیون مترمکعب است.

به‌گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، مجموع ظرفیت مخازن سدهای کشور در زمان کنونی ۴۷.۳ میلیارد مترمکعب است اما حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور هم‌اکنون ۲۶ میلیارد و ۹۸۰ میلیون مترمکعب به ثبت رسیده است. این میزان درمقایسه با زمان مشابه سال گذشته، معادل ۲.۸ درصد افزایش نشان می‌دهد. حجم آب ورودی به مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری تاکنون با شش درصد کاهش درمقایسه با سال آبی گذشته به ۲۹ میلیارد و ۲۰ میلیون مترمکعب رسیده است. این میزان در مدت مشابه سال آبی گذشته ۳۰ میلیارد و ۸۲۰ میلیون مترمکعب گزارش شده بود.

میزان حجم آب خروجی از سدهای کشور نیز از ابتدای سال آبی جاری (مهرماه ۹۲) تاکنون، ۲۰ میلیارد و ۹۷۰ میلیون مترمکعب گزارش شده است، در حالی که آب خروجی از سدهای کشور در مدت مشابه سال آبی گذشته، به میزان ۲۲ میلیارد و ۷۲۰ میلیون مترمکعب بود. بر این اساس، حجم آب خروجی از سدهای کشور درمقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته، هشت درصد کاهش نشان می‌دهد.

حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور در زمان مشابه سال گذشته، حدود ۲۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون مترمکعب گزارش شده بود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12165s, 19q