هشدار نسبت به کاهش ذخایر خونی

۱۳۹۳/۰۴/۱۱ - ۱۱:۱۹ - کد خبر: 115100

سلامت نیوز :رییس سازمان انتقال خون نسبت به کاهش مراجعه برای اهدای خون و به دنبال آن کاهش ذخایر خونی در ماه رمضان هشدار داد و از هموطنان خواست در صورتی که مشکل شرعی ندارند، برای اهدای خون به پایگاه‌ها مراجعه کنند.


دکتر علی اکبر پورفتح الله در گفت وگو با ایسنا ، در این باره گفت: ماه رمضان امسال از نظر زمانی یکی از طولانی ترین ماه های رمضان است. هر 27 - 26 سال یکبار با پدیده بیشترین طول روز و به دنبال آن بیشترین طول روزه داری مواجه هستیم.

این موضوع به معنای آن است که شب ها کوتاه تر خواهند بود. از طرف دیگر از آنجا که برای ساعات پس از افطار نیز سریال‌های تلویزیونی از سوی سازمان صدا وسیما تدارک دیده شده است، عملا مدت زیادی جهت مراجعه مردم برای اهدای خون نخواهد بود.


پورفتح الله در این باره افزود: بر این اساس به نظر می رسد که اگر مردم کمک نکنند، طی ماه رمضان امسال در بحث اهدای خون و ذخایر خونی مان با مشکل مواجه شویم.


وی با تاکید بر آنکه اهدای خون منافاتی با روزه داری ندارد، گفت: پایگاه‌های انتقال خون در طی روز فعال هستند. البته برای روزه داران توصیه می شود که پس از افطار برای اهدای خون مراجعه کنند. مراکز انتقال خون پس از افطار نیز آماده پذیرایی از اهدا کنندگان هستند.


رییس سازمان انتقال خون ضمن درخواست از مردم مبنی بر آنکه اهدای خون و ادای نذوراتشان در زمینه اهدای خون را به شب‌های قدر موکول نکنند، ابراز امیدواری کرد که با مشارکت و همکاری اهدا کنندگان، مشکلی متوجه ذخایر خونی کشور نشود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.21703s, 19q