اختصاص250ميليون دلار از حساب ذخيره ارزي به كارخانه‌هاي داروسازي

۱۳۸۷/۰۵/۰۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11518
اختصاص250ميليون دلار از حساب ذخيره ارزي به كارخانه‌هاي داروسازي

محمد نوروزي - عضو هيات‌مديره سنديكاي توليدكنندگان مواداوليه دارويي و شيميايي - با اعلام اين خبر به ايسنا، گفت: گروهي متشكل از وزارت صنايع و معادن و سنديكاي توليدكنندگان مواداوليه دارويي و شيميايي سهميه لازم براي هريك از كارخانه‌هاي داروسازي و توليد مواداوليه دارو را تعيين خواهند كرد.

وي يادآور شد: همچنين وزارت صنايع و معادن 250 ميليون دلار به عنوان تنخواه ري‌فاينانس در بانك مركزي در اختيار كارخانه‌هاي داروسازي و توليد مواداوليه دارو قرار مي‌دهد كه در اين زمينه داروهاي موردنياز با كد آن‌ها از طريق وزارت صنايع و معادن به بانك مركزي ابلاغ خواهد شد.

وي افزود: پرداخت مبالغ يادشده حداكثر تا 10 روز ديگر عملي مي‌شود.

نوروزي عنوان كرد: حتي در صورت تامين يك چهارم از كل نقدينگي كارخانه‌هاي داروسازي و توليد مواداوليه دارو، مشكل اين كارخانه‌ها تا حدود زيادي برطرف شده و مشكل كمبود دارو نيز در كشور به وجود نخواهد آمد.

به گفته او توليدكنندگان حوزه دارو در كشور به دو بخش توليدكنندگان مواداوليه واسطه‌اي و توليدكنندگان داروهاي ساخته شده تقسيم‌بندي مي‌شوند كه در زمينه توليد مواداوليه واسطه‌اي حدود 40 كارخانه و در بخش توليد داروهاي ساخته شده بيش 200 كارخانه در كشور فعاليت مي‌كنند.

به گزارش ايسنا، اين در حالي است كه وي اخيرا اعلام كرده بود كه وزارت صنايع ومعادن 200 ميليون دلار به عنوان تنخواه ري‌فاينانس در بانك مركزي در اختيار كارخانه‌هاي داروسازي و توليد مواداوليه دارو قرار خواهد داد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.39147s, 18q