طرح آزمايش ناهنجاري‌هاي جنين در کشور اجرا مي‌شود

۱۳۸۷/۰۵/۰۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11546
طرح آزمايش ناهنجاري‌هاي جنين در کشور اجرا مي‌شود

معصومه بني سيدهاشمي پژوهشگر اين مرکز درگفت وگو با ايسنا منطقه علوم پزشکي تهران، گفت: مرکز تحقيقات بهداشت باروري ولي عصر در سال 77 با هدف تحقيق و پژوهش در زمينه درمان ناباروري در بيمارستان وليعصر(عج) بيمارستان امام خميني (ره) شروع به کار کرد.

وي ادامه داد: اقدامات مهم اين مرکز شامل انجام مشاوره در زمينه‌هاي بلوغ، بهداشت و تنظيم خانواده، ژنتيک بارداري، پره ناتال، تغذيه بارداري، روانپزشکي بارداري و يائسگي است.

اين عضو مرکز تحقيقات بهداشت باروري و ناباروري ولي عصر(عج) گفت: اين مرکز پس از شروع کار درمانگاه‌هاي پره ناتولوژي، ژنتيک بارداري، ناباروري زنان و مردان و سرطان‌هاي زنان را نيز تأسيس کرده است که به تحقق اهداف مرکز کمک مي‌کند.

وي ادامه داد: از اقدامات انجام شده در اين مرکز مي‌توان به درمان‌هاي ناباروري IVF، IVM، IGSI، IVI، اهداي تخمک و اهداي جنين اشاره کرد.

وي در خصوص طرح هاي پژوهشي ارائه شده در اين مرکز گفت: طرح IVM با همکاري دانشگاه کاروليناي سوئد و حمايت مالي اين دانشگاه و دانشگاه علوم پزشکي تهران و معاونت فناوري وزارت تحقيقات و فناوري در حال بررسي است.

سيدهاشمي با بيان اين که پژوهشگران اين مرکز در جشنواره‌هاي مختلف موفق به کسب رتبه شده‌اند، خاطرنشان کرد: اين مرکز مقالات ارائه شده را در قالب فصلنامه خانواده به فارسي و در فصلنامه سلامت باروري به زبان لاتين منتشر مي‌کند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.5516s, 18q