تجهیزات ارتوپدی بیمارستانها با کیفیت هستند

۱۳۹۳/۰۴/۲۱ - ۱۴:۳۸ - کد خبر: 115559

سلامت نیوز: رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران با اشاره به طرح اخیر دولت مبنی بر ضرورت تامین وسایل و تجهیزات در بیمارستانها گفت: این برنامه در حال حاضر نهادینه شده و طرح مترقیانه‌ای در جهت خدمت به بیمار است و تجهیزات موجود در بیمارستانها از کیفیت خوبی برخوردارند.


به گزارش سلامت نیوز، دکتر غلامعلی عکاشه با اشاره به اعلام نرخ تعرفه‌ها و ویزیت پزشکان گفت: هرچند ویزیت در حوزه جراحی چندان نقش تعیین کننده‌ای ندارد، اما این تعرفه‌ها مورد تایید ماست و به میزان مناسبی رشد یافته است.

وی ادامه داد: اما نرخ جراحی برای سال جاری هنوز اعلام نشده است تا مشخص شود با توجه به تورم اقتصادی چندین سال اخیر وضعیت چگونه خواهد بود.

رئیس انجمن علمی جراحان ارتوپدی ایران درباره سهم مردم از هزینه های درمان و تناسب رشد تعرفه ها با توان مالی بیماران اظهارداشت: بیماران سه دسته هستند. گروه اول از توانمندی مالی لازم برخوردار نیستند و جزو اقشار محروم جامعه محسوب می‌شوند که دولت بیمارستانها را موظف کرده است تا 90 درصد هزینه‌های درمانی آن را تقبل کند.

عکاشه افزود: گروه دوم، تحت پوشش بیمه‌های مختلف قرار دارند و از حمایت سازمان‌های بیمه گر بهره مند می شوند. گروه سوم بیماران آزاد و خصوصی هستند که به پزشکان با نرخ خاص مراجعه می کنند. رشد تعرفه ها برای این افراد سنگین و یا تاثیرگذار نخواهد بود.

وی درباره طرح اخیر دولت مبنی بر ضرورت تامین وسایل و تجهیزات در داخل بیمارستانها و عدم نیاز به مراجعه بیمار و همراهانش به بیرون بیمارستان برای تهیه تجهیزات گفت: این برنامه در حال حاضر نهادینه شده و طرح مترقیانه‌ای در جهت خدمت به بیمار است.

رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران درباره کیفیت این تجهیزات نیز گفت: اکنون تجهیزات موجود در بیمارستانها از کیفیت خوبی برخوردار هستند و بهترین شرکتها را موظف کرده اند که وسایل را در اختیار مرکز بگذارند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.19131s, 19q