سال پر نزاعی در پیش است؟

۱۳۹۳/۰۴/۲۳ - ۱۱:۳۲ - کد خبر: 115663
سال پر نزاعی در پیش است؟

سلامت نیوز: سازمان پزشکی قانونی استان تهران به تازگی آماری را منتشر کرده که نشان از افزایش تعداد مراجعین نزاع و مرگ ناشی از سلاح سرد طی دوماه اخیر در تهران دارد.

براساس اداره کل پزشکی قانونی استان تهران،در دو ماه ابتدایی امسال بیش از 17 هزار و 989 نفر به دلیل نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان تهران مراجعه کرده اند.ا ین آمار در مقایسه با تعداد مراجعین به دلیل نزاع در مدت مشابه سال گذشته که 16 هزار و 886 نفر بوده است رشد 6.5 درصدی را نشان میدهد.

از کل مراجعین به دلیل نزاع در دو ماه اول امسال 11 هزار و 746 نفر مرد و 6 هزار و 243 نفر زن بوده اند.همچنین در این گزارش آمده است در اردیبهشت ماه امسال تعداد مراجعین به دلیل نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان با رشد 8.6 درصدی به 10هزار و 457 نفر رسیده است.

آمار نزاع در سال 93

مرگ ناشی از سلاح سرد در استان افزایش یافته است

همچنین براساس آمار رسمی این مرکز ، در ماه های فروردین و اردیبهشت امسال 18 مورد فوت ناشی از سلاح سرد به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده اند. این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال 92 که فوت ناشی از سلاح سرد 11 مورد بود افزایش 63.6 درصدی را نشان می دهد.

آمار نزاع در سال 93

همچنین در این گزارش آمده است تمام کشته شدگان با سلاح سرد در دو ماه اول امسال مرد بوده اند. درحالی آمارها از افزایش وقوع نزاع و جرایم خشن در جامعه حکایت دارد که کارشناسان معتقدند افزایش بیکاری ،تورم و فقر از جمله عوامل مهم در رشد جرایم و نزاع طی سال‌های اخیر در کشور بوده است.در همین حال برخی عوامل دیگری را در رشد جرایم خشن و نزاعهای خیابانی مهم می دانند .

منبع:خبرآنلاین

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.14112s, 19q