گرد و غبار ایلام را بلعید/ ادارات مهران و دهلران تعطیل شد

۱۳۹۳/۰۴/۲۳ - ۱۱:۴۴ - کد خبر: 115665
گرد و غبار ایلام را بلعید/ ادارات مهران و دهلران تعطیل شد

سلامت نیوز: شدت بارش گرد و غبار در استان ایلام به اندازه‌ای است که سطح معابر، خیابان‌ها، خودروها، مغازه‌ها و تمام اجسام روی زمین را با لایه‌ای از گرد و غبار پوشانده و خودرهای عبوری در مناطق جنوبی استان ایلام با استفاده از چراغ روشن در سطح معابر این شهر تردد می‌کنند.

بارش شدید گرد و غبار بیشتر مناطق استان ایلام از جمله مناطق جنوبی را در خود بلعید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، بر اساس اعلام کارشناسان اداره کل هواشناسی استان به سبب فعالیت مجدد منابع گرد و غبار در کشور عراق از ساعات گذشته در بیشتر نقاط استان بارش گرد و غبار رخ داده است.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری ایلام گفت: ادارات مهران و دهلران تعطیل شد.

احمد کرمی اظهار داشت: با عنایت به بارش شدید گرد و غبار در استان ایلام ستاد مدیریت بحران استانداری ایلام اقدام به تشکیل جلسه فوری داد.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری ایلام گفت: بر اساس تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوا و با توجه به نفوذ و پایداری پدیده گرد و غبار در این نشست مقرر شد فعالیت تمام مراکز اداری و آموزشی و دانشگاه‌ها در شهرستان‌های مهران و دهلران تعطیل شود.

وی ادامه داد: البته این تعطیلی شامل مراکز درمانی و خدماتی در شهرستان‌های مهران و دهلران در جنوب استان ایلام نمی‌شود.

این مسئول اضافه کرد: در سایر شهرستان‌های استان ایلام ادارات و مراکز آموزشی راس ساعت 9 صبح آغاز می‌شود.

کرمی تصریح کرد: این تصمیمات برای رفاه حال شهروندان و روزه‌داران استان ایلام با عنایت به وضعیت پدیده گرد و غبار اتخاذ شده است.

شدت بارش گرد و غبار در استان ایلام به اندازه‌ای است که سطح معابر، خیابان‌ها، خودروها، مغازه‌ها و تمام اجسام روی زمین را با لایه‌ای از گرد و غبار پوشانده و خودرهای عبوری در مناطق جنوبی استان ایلام با استفاده از چراغ روشن در سطح معابر این شهر تردد می‌کنند.

براساس نظریه کارشناسان مرتبط با موضوع، بارش گرد و غبار و ذرات معلق در هوا، فضای شهر ایلام را غبار آلود کرده است.

در حال حاضر میزان ذرات معلق در هوای شهر ایلام و مناطق جنوبی و مرکزی استان افزایش شدیدی یافته است.

گفتنی است بارش گرد و غبار همه مردم استان ایلام را دچار مشکلات فراوانی از جمله تنگی نفس و مشکلات ریوی، کلیوی و قلبی کرده است.

علت این بارش‌ها مربوط به مشکلات در کشورهای همسایه از جمله عراق است اما باید مسئولان استان در راستای رفع این مشکل تلاش خود را با مسئولان کشوری دو چندان کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.01922s, 19q