يک کارشناس وزارت بهداشت: بودجه ترويج تغذيه با شير مادر کافي نيست

۱۳۸۷/۰۵/۱۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11599
يک کارشناس وزارت بهداشت: بودجه ترويج تغذيه با شير مادر کافي نيست
"خليل فريور" به ايرنا گفت: با توجه به تعداد مواليد در کشور بودجه اختصاص يافته براي ترويج تغذيه با شير مادر ناچيز است.
وي گفت: سالانه حدود يک ميليون و 200 هزار نوزاد در کشور متولد مي شوند و بودجه سال جاري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي براي ترويج تغذيه با شير مادر براي اين تعداد تولد معادل يک ميليارد و 800 ميليون ريال است.
اين کارشناس اداره ترويج تغذيه با شير مادر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي با اشاره به شعار امسال هفته جهاني تغذيه با شير مادر، گفت:‌ منظور از حمايت مادر براي شيردهي، هر نوع حمايتي با هدف ارتقاي تغذيه با شير مادر است.
شعار امسال هفته جهاني تغذيه با شير مادر "حمايت مادر : پيش به سوي مدال طلا - با حمايت از مادران شيرده - همه برنده اند!‌" است.
"فريور" گفت:‌ مادري که نوزادي به دنيا آورده است به حمايت همه جانبه همسر، خانواده، محل کار و ساير محيط اجتماعي نياز دارد تا اعتماد به نفس لازم را براي شيردهي به فرزند داشته باشد.
وي با اشاره به تاکيد کشورهاي جهان به تغذيه هر چه بيشتر با شير مادر گفت:‌ در حال حاضر بسياري از کشورها سرمايه گذاري زيادي در زمينه شير مادر انجام داده اند.
اين متخصص اطفال به تشکيل "بانک شير" در کشورهاي مختلف اشاره کرد و گفت:‌ در برخي کشور ها، امکانات نگهداري شير مادر وجود دارد تا مادران با اهداي شير مازاد بر مصرف خود به اين مراکز، شير مورد نياز نوزادان نيازمند را تامين کنند.
وي با اشاره به فعاليت تعدادي از مراکز "مشاوره شيردهي" در دانشگاه هاي علوم پزشکي تهران، تبريز، اصفهان، اردبيل و شهيد بهشتي گفت:‌ بايد امکاناتي فراهم شود تا در همه دانشگاه هاي علوم پزشکي سراسر کشور اين مراکز داير شود تا مادران راحت تر به مشاوران دسترسي داشته باشند.
دهم تا شانزدهم مرداد ماه تحت عنوان "هفته جهاني تغذيه با شير مادر" نامگذاري شده است .
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.81177s, 19q