عکس/جایزه بین المللی روبان قرمز به انجمن ایرانی رسید

۱۳۹۳/۰۴/۳۱ - ۱۳:۴۱ - کد خبر: 116158
عکس/جایزه بین المللی روبان قرمز به انجمن ایرانی رسید

سلامت نیوز :تعداد 10 سازمان مردم نهاد استثنایی شامل سازمانی غیردولتی از ایران، جایزه روبان قرمز2014 را برای خدمات برجسته خود در زمینه کاهش همه گیری ایدز دریافت کردند. این جایزه معتبر اخیرا در جلسه ای ویژه و در بیستمین کنفرانس بین المللی ایدز در ملبورن استرالیا به آنها اهدا شد. جایزه روبان قرمز از جوایز برتر دنیا در زمینه اقدامات برجسته و خلاق مردمی در پاسخ به همه گیری ایدز به حساب می آید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در ایران سازمان مردم نهاد "احیاء حیات سرمد" که برای اقدامات چشمگیرش در زندان ها شناخته شده است، خدمات درمانی را برای معتادان عرضه کرده و همچنین کارگاه های آموزشی در زمینه سلامت جنسی و باروری اجرا کرده که موجب پیشگیری بین مصرف کنندگان مواد مخدر شده است.

احیاء حیات سرمد یکی از اولین سازمان های مردم نهاد جمهوری اسلامی ایران است که در زمینه کاهش آسیب و اچ آی وی در نظام زندان ها فعالیت کرده است. سازمان های مردم نهاد به دنیا نشان می دهند چگونه برای تغییر در پاسخ به ایدز بسیج می شوند و جایزه روبان قرمز از دستاوردها و تحولات آنان تقدیر می کند.

آقای میشل سیدیبه، مدیر اجرایی برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه ایدز می گوید در روستاها و شهرهای سراسر دنیا جوامع مشکلات را در دست خود گرفته و به راه حل هایی خلاقانه در پاسخ به مشکلات ایدز دست یافته اند که اغلب غیرقابل حل به نظر می رسند.

من به برندگان جایزه روبان قرمز 2014 برای شجاعت، عزم و فداکاریشان تبریک می گویم. مدیریت و افکار راهبردی آن ها ما را به جایی که امروز هستیم رسانده است. روبان قرمز نشانی جهانی برای نهضت توجه به ایدز است.

این جایزه هر دوسال یک بار در کنفرانس بین المللی ایدز برای قدردانی به سازمان های مردم نهادی اهدا می شود که مدیریت و کارهای خلاقانه و چشمگیر آنها باعث کاهش تاثیر و گشترس ایدز می گردد.

این جایزه تلاشی همه جانبه از سوی خانواده برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه ایدز است که امسال تاکید آن بر اولویت های جدید جهانی به رسمیت شناخته شده این سازمان است.

جایزه بین المللی ایدز به انجمن ایرانی

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
ناشناس
به دکتر فرزاد جلالی دریافت کننده این جایزه از ایران به دلیل خدمات ارزنده ایشان در موضوع ایدز تبریک میگوئیم.
6.64454s, 19q