هنوز كسي پاسخگوي داغ ديدگان توفان نيست

۱۳۹۳/۰۴/۳۱ - ۱۷:۳۰ - کد خبر: 116186

سلامت نیوز:همسر يكي از قربانيان توفان تهران: پارسال شوهرم كارت مهارت فني گرفت و خيلي از اين بابت خوشحال بود، مي گفت كارگران ساختماني كه اين كارت را داشته باشند هم بيمه مي شوند و هم دستمزدشان بالاتر است اما هيچگاه اين طور نشد و حالامن مانده ام و اين بچه ها.

ايسنا در گفت وگويي با خانواده اسدالله باقري قره چشمه نسيم شهري (يكي از قربانيان توفان تهران) به بررسي وضعيت اين خانواده و نتيجه پيگيري هاي آنها پرداخته است. خانواده يي شامل: مادر، دو دختر 11 و 19 ساله و دو نوزاد پسر 10 ماهه به همراه مردي كه قرار بود داماد خانواده شود.

براساس نوشته اين خبرگزاري، مادر خانواده درميانه صحبت هايش مي گويد: حتي كارفرما و پيمانكار هم يادي از ما نكردند، انگار نه انگار كه شوهرم چندين سال برايشان كار كرده بود. همه چيز را فراموش كردند و تا آنجا كه ما مي دانيم به دنبال تكميل پروژه شان هستند، شوهرم بيمه هم نبود حالاواقعا نمي دانيم چه كاري انجام دهيم. داماد خانواده ادامه مي دهد: پس از حادثه كه در محدوده ستارخان رخ داد به محل رفته و متوجه شديم كه پدر همسرم بر اثر توفان به چاهك آسانسور سقوط كرده: ظاهرا چاهك يكسري امكانات ايمني را نداشته و عوامل كلانتري هم از محل مستندسازي كرده اند. بعد از آن شكايت كرديم و پيگير آن هستيم اما انگار جايي نيست كه بتوانيم حق مان را بگيريم.

وي درباره پيگيري هاي پس از حادثه نيز مي گويد: به اينكه در قانون چه آمده و چه گفته اند كاري ندارم: آن را از طريق قانون پيگيري مي كنيم اما براي اين خانواده غير قابل قبول است كه هيچ كس حتي براي دلجويي هم پيش آنها نيامد: پدر همسر من به علت حادثه يي جانش را از دست داد كه قابل پيش بيني بوده اما انگار هيچ كس احساس مسووليت نكرد. بر فرض حتي اگر هيچ قانوني براي حمايت از قربانيان حوادث طبيعي وجود نداشته باشد كه اين طور نيست اما آيا مسوولان شهري نبايد از نظر اخلاقي به اين فكر كنند كه بروند و سري به خانواده مردي بزنند كه حالاچهار بچه اش يتيم شده و همسرش نيز هيچ منبع درآمدي ندارد؟

همسر مرحوم باقري توضيحات دامادش را كامل مي كند و مي گويد: شوهرم بيمه نبود، براي همين بعد از فوتش هيچ منبع درآمدي نداريم در طول اين يك ماه از پس انداز خانه و كمك دامادم خرج خانه را داده ايم و باز جاي شكرش باقي است كه خدا بيامرز اين خانه را براي ما گذاشت تا با اين بچه هاي قدو نيم قد آواره كوچه و خيابان نشويم. او ادامه مي دهد: پارسال شوهرم كارت مهارت فني گرفت و خيلي از اين بابت خوشحال بود، مي گفت كارگران ساختماني كه اين كارت را داشته باشند هم بيمه مي شوند و هم دستمزدشان بالاتر است اما هيچگاه اين طور نشد و حالامن مانده ام و اين بچه ها. خانواده باقري بر پيگيري شكايت شان اصرار دارند و معتقدند كه بايد كارفرما يا پيمانكار ديه پدر خانواده را بدهد اما از اينكه روند پرداخت ديه و رسيدگي به شكايت شان اينقدر به تاخير افتاده دلخورند، تنها خواسته آنها از مسوولان اين است كه فراموش نشوند.

منبع: روزنامه اعتماد

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.38576s, 18q