تبلیغات سوء برای فروش دستگاه های تصفیه آب

۱۳۹۳/۰۵/۰۱ - ۱۰:۴۰ - کد خبر: 116198
تبلیغات سوء برای فروش دستگاه های تصفیه آب

سلامت نیوز: رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برخی شرکت های تبلیغ کننده دستگاه های تصفیه آب، برای فریب اذهان عمومی از بابت آلوده جلوه دادن آب آشامیدنی و فروش دستگاه های خود، اقدام به ساخت فیلم های تبلیغاتی می کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، « کاظم ندافی» افزود: در این فیلم ها، آب آشامیدنی شبکه لوله کشی را با الکترودهای تجاری (آهن و آلومینیوم) الکترولیز می کنند.

وی ادامه داد: آب دارای املاح با الکترودهای تجاری (آهن و آلومینیوم) باعث تولید رنگ و لجن در اثر آزادسازی یون های آلومینیوم و آهن شده و منجر به تولید آبی کدر و سیاه می شود که به تصور اشتباه، ناخالصی های آب است در حالیکه رسوبات تشکیل شده ناشی از واکنش یون های آزاد شده از الکترودها با آب مورد آزمایش است.

ندافی با تاکید بر اینکه این گونه الکترودها تقلبی بوده و استفاده های سود جویانه از آن می شود، خاطرنشان کرد: تمام آب ها از جمله آب های سطحی و زیرزمینی حاوی یون هایی مانند سدیم، پتاسیم، کلسیم، منیزیم، سولفات، کلرور و فلوراید هستند که عمدتا ناشی از انحلال مواد معدنی در آب بوده و وجود آنها در صورتیکه در محدوده مجاز باشند، برای سلامت مفید است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.17322s, 19q