بررسی پارازیت ها در دولت تمام شد

در مضر بودن پارازیت ها بر سلامت انسان شکی نیست

۱۳۹۳/۰۵/۰۴ - ۱۳:۵۸ - کد خبر: 116330
در مضر بودن پارازیت ها بر سلامت انسان شکی نیست

سلامت نیوز:رییس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس٬ از بررسی موضوع پارازیت ها در این فراکسیون پس از تعطیلات دو هفته ای مجلس خبر داد و گفت:با توجه به تاثیر پارازیت ها بر سلامت انسان، بررسی این موضوع در اولویت کار فراکسیون محیط زیست قرار دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، محمد رضا تابش با اشاره به تاثیرگذاری پارازیت بر پیش بینی نکردن توفان تهران٬ افزود: علاوه بر مضر بودن پارازیت ها در سلامت انسان ، ادامه بی توجهی به وجود آن ها به بروز حوادثی چون توفان تهران و به موقع پیش بینی نشدن آن نیز می انجامد.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه بررسی موضوع پارازیت ها اکنون در هیات وزیران در حال انجام است٬ گفت: طبق بررسی های انجام شده در مضر بودن پارازیت ها بر سلامت انسان شکی نیست و اکنون کمیته ای نیز در وزارت ارتباطات، فناوری و اطلاعات برای تحقیق و بحث کارشناسی در این خصوص تشکیل شده است.

او همچنین از بررسی موضوع پارازیت ها در فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این موضوع با هدف جلوگیری از به خطر افتادن سلامت مردم در اولین فرصت با حضور مسوولان مربوطه بررسی خواهد شد.

تابش گفت: بررسی موضوع پارازیت ها در فراکسیون محیط زیست مجلس پس از پایان دو هفته تعطیلی مجلس صورت خواهد گرفت. تعطیلی مجلس از امروز - شنبه - آغاز شد و تا دو هفته ادامه دارد.

نماینده مردم در مجلس نهم٬ با بیان اینکه تنها علت پیش بینی نشدن توفان تهران پارازیت ها نبوده است٬ گفت: به روز نبودن تجهیزات و امکانات سازمان هواشناسی عامل مهمی در ایجاد مشکلات و حوادثی چون توفان تهران بوده است.

گفتنی است؛ بنابر اعلام مسوولان سازمان هواشناسی و بررسی تصاویر رادار هواشناسی تهران، مشخص شد که در سال های اخیر، میدان دید رادار تهران و برخی دیگر از شهرها به دلیل امواج الکترومغناطیسی (آلودگی صوتی یا سیگنالی) ناشی از منابع مختلف، بسیار محدود شده و اغلب موارد تصاویر تولید شده توسط رادارهای هواشناسی با پارازیت همراه است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.95546s, 18q