بحران در غرب آفریقا: 729 کشته در 2 هفته بیماری ابولا

۱۳۹۳/۰۵/۱۰ - ۱۴:۲۷ - کد خبر: 116508


سلامت نیوز : براساس این برنامه، ارتش و پلیس محدودیت هایی را برای جابجایی افراد اعمال می کند و از مقامات و نیروهای بهداشتی در مقامات حملات شماری از بومیان مناطق توسعه نیافته، حمایت می کنند.


به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز، در دو هفته اخیر 729 نفر به دلیل بیماری ابولا در کشورهای غرب آفریقا جان باخته اند.

دولت سیرالئون هم به دلیل داشتن بالاترین تعداد افراد بیمار به ویروس "ابولا"، وضعیت فوق العاده بهداشتی در این کشور اعلام کرد.

قبل از این هم کشور آفریقایی لیبریا به دلیل این بیماری خطرناک و واگیردار اعلام وضعیت فوق العاده بهداشتی کرده بود.

ویروس کشنده ابولا یا ایبولا (Ebola) باعث بیماری شدید در انسان و حیوانات می شود و برای نخستین بار در سال 1976 در آفریقا کشف شد.

سازمان بهداشت جهانی هم اعلام کرد طرحی را برای مقابله با این بیماری با هزینه 100 میلیون دلار آغاز می کند. براساس این طرح گروه های بیشتری از امدادگران، پزشکان و پرستاران و حجم بیشتری از دارو به مناطق هدف در غرب آفریقا منتقل می شود.

علاوه بر این اقدامات شدیدتر و گسترده تری در مقابله با بیماری به کار گرفته خواهد شد.

در فاصله روزهای 24 تا 27 ماه ژوئیه (ماه گذشته میلادی) نیز بیماری ابولا در کشورهای گینه، لیبریا، سیرالئون و نیجریه در غرب آفریقا 57 نفر را به کام مرگ فرستاد تا تعداد فوتی های این بیماری به عدد 729 نفر برسد. تعداد افراد بیمار هم در این چند کشور به 1300 نفر افزایش یافته است.

سران این کشورها هم قرار امروز جمعه در نشستی در گینه راه های اقدام مشترک علیه بیماری ایبولا را بررسی کنند.

"ارنست بای کوروما" رئیس جمهور سیرالئون در سخنرانی عمومی ضمن اعلام حالت فوق العاده بهداشتی علیه بیماری ابولا گفت: اقدامات فوق العاده حدود 60 تا 90 روز به طول می انجامد

او تاکید کرد: سیرالئون در نبرد بزرگی است. شکست، گزینه ما نیست.

براساس این برنامه، ارتش و پلیس محدودیت هایی را برای جابجایی افراد اعمال می کند و از مقامات و نیروهای بهداشتی در مقامات حملات شماری از بومیان مناطق توسعه نیافته، حمایت می کنند.

علاوه بر این با کمک پلیس و ارتش، خانه ها و افراد مظنون به داشتن ویروس بیماری بررسی و شناسایی می شوند تا برای درمان آنها اقدام شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.51097s, 18q