كاشت لنز گزينه‌اي جديد براي درمان تنبلي چشم

۱۳۸۷/۰۵/۱۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11678
كاشت لنز گزينه‌اي جديد براي درمان تنبلي چشم
مطالعات جديد نشان مي‌دهد كه تعداد كودكان مبتلا به مشكل نزديك بيني در جهان رو به افزايش است و اين رشد بويژه در بين كودكان شهرنشين در شرق آسيا بيشتر مشاهده مي‌شود.

به گفته پزشكان؛ كودكان مبتلا به نزديك بيني شديد علاوه بر اين كه بايد خود را با اين مشكل تطبيق دهند درعين حال هم بيش از كودكان سالم در معرض آسيب‌هاي چشمي و حتي نابينايي در دوران بلوغ و بزرگسالي هستند.

هرچند فاكتورهاي ژنتيكي نقش قابل توجهي در ابتلا به نزديك بيني ايفا مي‌كنند اما تحقيقات جديد نشان مي‌دهد كه عوامل محيط زيستي نيز به اين روند دامن مي‌زنند و در تشديد خطر بروز نزديك بيني موثر هستند.

نزديك بيني معمولا در طول سالهاي مدرسه آغاز شده و پيشرفت مي‌كند، اما بررسي‌هاي روي نقش مطالعه شديد و ساير كارهاي چشمي در فاصله نزديك نشان داده است كه نقش اين فاكتورها در بروز نزديك بيني اندك است.

اما از سوي ديگر يك تحقيق جديد به سرپرستي دكتر كاترين آ. رز روي بيش از 4000 كودك محصل استراليايي نشان داده است كه فعاليتهاي خارج از منزل در كنترل نزديك بيني نقش مهمي ايفا مي‌كنند.

بررسي اين اطلاعات جديد به كشف يك نكته كليدي انجاميد كه بر اساس آن نرخ ابتلا به نزديك بيني در كودكان 12 ساله‌اي كه فعاليت آنها در خارج از منزل بيشتر بود به ميزان قابل توجهي كاهش پيدا كرد. اين تاثير به حدي است كه به گفته پژوهشگران حتي فعاليت در فضاي باز از ورزش كردن در محيط بسته براي پيشگيري از بروز نزديك بيني موثرتر و مفيدتر است. اين تحقيق در نشريه اوپتالمولوژي به چاپ رسيده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.44764s, 18q