مديران سلامت گواهي عالي بهداشت دريافت مي‌كنند

۱۳۸۷/۰۵/۱۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11680
مديران سلامت گواهي عالي بهداشت دريافت مي‌كنند
دكتر محمد اسماعيل مطلق در گفت وگو با ایسنا، با بيان اين كه اين برنامه در دو سال اخير ضمن تخصصي شدن، توسعه بارزي در كشور يافته است، افزود: به نحوي كه تعداد پذيرفته شدگان پنج سال گذشته يك سوم ميزان كنوني بود.

وي، با بيان اين كه پيش بيني مي‌شود در سال‌جاري 325 مدير و كارشناس ستادي وارد اين دوره آموزشي شوند، افزود: از ديگر تحولات در MPH (گواهي عالي بهداشت) تنوع رشته و تخصصي‌تر شدن آن است.

رييس مركز توسعه شبكه و ارتقا سلامت وزارت بهداشت، در ادامه به ايجاد قوانين، آيين نامه‌ها و دستورالعمل‌هاي جديد براي گروه هدف فراگير برنامه MPH اشاره كرد و افزود: براين اساس افرادي شامل حال مهارت آموزي مي‌شوند كه از موقعيت سازماني خاص برخوردار باشند.

دكتر مطلق، با اشاره به دو روش آموزش؛ پودماني و حضوري، مناسب‌ترين سبك آموزشي براي مديران را شيوه پودماني برشمرد و ادامه داد: افراد گزينش و پذيرفته شده در شيوه پودماني در دوره زماني خاص و به صورت فشرده در همان تعداد ساعات حضوري مباحث را فرا مي‌گيرند.

وي، افزود: هم اكنون بيش از20 رشته با گرايش‌هاي تخصصي بهداشت روان، روش تحقيق، مديريت خدمات سالمندان،‌ بهداشت محيط اعتياد و بيماري‌هاي روان، سوانح و بلايا، مبارزه با دخانيات و بيماري‌هاي ريوي، سوانح و حوادث ترافيكي، مديريت نظام شبكه اصلاحات در نظام سلامت،‌اپيدميولوژيك و روش‌هاي تحقيق، تغذيه، مديريت سلامت شهري،‌مديريت بيماري‌هاي واگير و غيرواگير، بهداشت محيط و حرفه‌اي و مديريت بلايا و فوريت‌هاست كه در دانشگاه‌هاي سراسر كشور ارايه مي‌شود.

رييس مركز توسعه شبكه و ارتقا سلامت وزارت بهداشت، در پايان تاكيد كرد: سرمايه گذاري در اين عرصه از ميزان اثربخشي بسيار بالايي برخوردار است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.18645s, 18q