كشف ماده شگفت انگيز ضد آرتريت و ضد هپاتيت در مورچه‌هاي چيني

۱۳۸۷/۰۵/۱۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11695
كشف ماده شگفت انگيز ضد آرتريت و ضد هپاتيت در مورچه‌هاي چيني
اين ماده كه در گونه خاصي از مورچه‌ها شناسايي شده، تاثيرات شگفت انگيزي در زمينه مقابله با آرتريت (عارضه التهاب مفاصل)، هپاتيپ و ساير بيماري‌ها از خود نشان داده است.

قرن‌هاي متمادي، چيني‌ها از مورچه‌ها به عنوان يك ماده خوراكي سالم در غذاها و نوشيدني‌هاي خود براي درمان طيف گسترده‌اي از مشكلات سلامتي شامل آرتريت و هپاتيت استفاده مي‌كرده‌اند.

در تمام اين مدت پژوهشگران حدس مي زدند كه اين تاثيرات مفيد براي سلامتي به دليل وجود مواد ضد التهابي و تسكين دهنده درد در تركيبات بدن مورچه‌ها است، اما مواد شيميايي دقيقي كه مسوول اين تاثيرات سودمند هستند تاكنون ناشناخته بوده‌اند.

در تحقيق جديد، زي ــ هونگ جيانگ و دستياران وي عصاره‌هاي گرفته شده از يك گونه خاص از مورچه طبي چيني با اسم علمي Polyrhacis lamellidens را كه به طور معمول در تركيبات پزشكي استفاده مي‌شود، مورد تجزيه و تحليل قرار دادند.

پژوهشگران حداقل دو پلي كتيد را در اين عصاره‌ها پيدا كردند.

پلي كتيدها محصولات طبيعي هستند كه در گياهان، ‌قارچ‌ها و باكتري‌ها نيز يافت مي‌شوند و در مطالعاتي كه از سوي ساير پژوهشگران انجام شده،‌ اثرات سودمند و اميدوار كننده آنها در زمينه مقابله با آرتريت، عفونت‌هاي باكتريايي و انواع ديگري از بيماري‌ها به اثبات رسيده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.35105s, 18q