شمار مبتلايان وبا در كشور به 35 تن رسيد

۱۳۸۷/۰۵/۲۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11723
شمار مبتلايان وبا در كشور به 35 تن رسيد
كتر محمد مهدي گويا، در گفت و گو با ايسنا، ضمن تاكيد به هموطنان مبني بر رعايت بهداشت آب، سبزيجات و بهداشت فردي حين صرف غذا در ادامه از آنان خواست تا محصولات غذايي ، خوراكي و آشاميدني را از دستفروشان خريداري نكنند.

وي، با بيان اينكه در افراد مبتلا به وبا شاهد عدم رعايت اين نكات بوده‌ايم، گفت: بايد در سفر از آب لوله كشي و يا بطري شده استفاده كرد و با به همراه داشتن محلول شوينده قبل از صرف غذا دست‌ها را بدقت شست.

رييس مركز مديريت بيماري‌هاي وزارت بهداشت در ادامه هموطنان را از مصرف آب رودخانه‌ و چشمه‌ها ‌حذر داد و افزود: سبزي‌ها به ويژه انواعي از آنها كه به صورت خام به مصرف مي رسد نظير سبزي خوردن و كاهو بايد پيش از مصرف سه مرحله گندزدايي، ضدعفوني و شست و شو با آب ساده را طي كرده باشند.

دكتر گويا در پايان يادآورشد : در صورت بروز اسهال‌هاي شديد و آبكي با مراجعه به هنگام به مراكز درماني از خدمات مناسب بهره‌مند شوند.

گفتني است، وبا از بيماري‌هاي واگير عفوني است كه فقط در انسان ايجاد بيماري مي‌كند. عامل بيماري‌زاي وبا باكتري ويبريوكلراست و بيماري بر اثر سم توليد شده از اين باكتري در روده كوچك تكثير مي‌يابد. بيشتر عامل بيماري‌زا از طريق مدفوع و فاضلاب قابل انتقال است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.3048s, 18q