دولت لايحه تعديل ساعت كار شاغلان رسته‌هاي بهداشتي درماني را تقديم مجلس كرد

۱۳۸۷/۰۵/۲۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11728
دولت لايحه تعديل ساعت كار شاغلان رسته‌هاي بهداشتي درماني را تقديم مجلس كرد
رييس‌جمهور لايحه «تعديل ساعت كار شاغلين رسته‌هاي بهداشتي درماني» را كه بنا به پيشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در جلسه 5 / 4 / 87 هيات وزيران به تصويب رسيده براي طي تشريفات قانوني تقديم مجلس كرد.

در مقدمه اين لايحه توجه به تأمين و ارتقاي سطح سلامت به عنوان يكي از اساسي‌ترين حقوق افراد جامعه در گرو حضور مؤثر و تعيين‌كننده شاغلان در رسته‌هاي بهداشتي درماني به ويژه ارائه‌كنندگان خدمات پرستاري، افزايش سطح كيفيت خدمات اين قشر زحمت‌كش براي كمك‌رساني مناسب به خدمت‌گيرندگان، وجود مخاطرات شغلي از جمله ناتواني زودهنگام و صدمات روحي و جسمي ناشي از صعوبت كار كه موجب ضعف‌ انگيزه كاري و نبود رضايت شغلي براي شاغلان اين رسته شده است از دلايل تقديم اين لايحه عنوان شده است.

بر اين اساس ، دولت به منظور پيشگيري از آثار نامطلوب كاهش انگيزه و اطمينان خاطر براي شاغلان اين بخش به لحاظ صعوبت كار آنان، لايحه تعديل ساعت كار شاغلان رسته‌هاي بهداشتي درماني براي طي مراحل قانوني به دولت پيشنهاد كرده است.

هم‌چنين ساعت كار شاغلان رسته‌هاي بهداشتي درماني با توجه به ميزان صعوبت كار و مخاطرات شغلي و با در نظر گرفتن سنوات خدمتي آن‌ها تعيين مي‌شود.

بر اساس اين لايحه، آيين‌نامه اجرايي اين قانون بنا به پيشنهاد معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس‌جمهور و با همكاري وزارتخانه‌هاي بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، كار و امور اجتماعي، رفاه و تأمين اجتماعي، وزارت دفاع و پشتيباني مسلح و بنياد شهيد و امور ايثارگران به تصويب هيات وزيران خواهد رسيد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.30092s, 18q