نارضایتی 98 درصد پرستاران از عملکرد وزارت بهداشت

۱۳۹۳/۰۵/۲۰ - ۱۰:۲۷ - کد خبر: 117470
نارضایتی 98 درصد پرستاران از عملکرد وزارت بهداشت

سلامت نیوز: دبیرکل خانه پرستار عنوان کرد: جامعه پرستاری از عملکرد وزارت بهداشت در حوزه پرستاری ناراضی هستند.

محمد شریفی مقدم در گفت و گو با پانا، اظهار داشت: نظرسنجی که از عملکرد وزارت بهداشت در حوزه پرستاری انجام شده است، از نارضایتی 98 درصدی پرستاران کشور حکایت دارد. این نظرسنجی با هدف بررسی رضایتمندی جامعه پرستاری از عملکرد وزارت بهداشت در حوزه پرستاری انجام شد که نتایج آن قابل توجه است.
دبیر کل خانه پرستار با بیان اینکه سیاست های وزارت بهداشت در حوزه پرستاری طی یک سال اخیر، ناکارآمد بوده است، خاطرنشان کرد: بنابراین این نارضایتی موجب می شود تا اعتماد پرستاران به حوزه بهداشت و درمان کاهش پیدا کند.
وی با بیان اینکه پرستاران در خط مقدم نظام سلامت قرار دارند، تصریح کرد: در حال حاضر حوزه پرستاری وضعیت مطلوبی ندارد و با ادامه این وضعیت ارائه خدمات پرستاری به مردم و بیماران تأثیرگذار خواهد بود.
شریفی مقدم ادامه داد: پرستاران زیر بار فشار سنگین کار و همچنین تبعیض های ناعادلانه در نظام سلامت هستند.
دبیر کل خانه پرستار با عنوان این مطلب که نیروی پرستاری ما یک سوم حداقل استانداردهای جهانی است، گفت: در شرایط کنونی تنها می توانیم 30 درصد از 100 درصد مراقبتهای پرستاری را برای بیماران جوابگو باشیم، با اجرای طرح تحول نظام سلامت، این وضعیت بدتر خواهد شد. چون با افزایش مراجعات به بیمارستان های دولتی مواجه هستیم اما نیروی انسانی، همان است و هیچ افزایشی نداشته است.
عضو شورای عالی نظام پرستاری تصریح کرد: ما از دولت و مجلس انتظار داریم که همچنان که به حوزه سلامت توجه کرده اند نسبت به قوانین حوزه پرستاری نیز ورود کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
مجيد روشن
با عرض سلام
به نظر مي رسد يکي از راه هاي ممکن در حال حاضر طرح پرسش از وزير بهداشت و درمان و استيضاح مي باشد. البته به نظر نمي رسد مجلس فعلي اراده اي در اين زمينه داشته باشد. ولي مطمئن باشيد بار کج به منزل نمي رسد و با اين تبعيض ها سيستم سلامت ضرر خواهد کرد.
1.57867s, 20q