توليد داروي معجزه‌گر كه به جنگ پيري و بيماريهاي خطرناك مي‌آيد

۱۳۸۷/۰۵/۲۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11762
توليد داروي معجزه‌گر كه به جنگ پيري و بيماريهاي خطرناك مي‌آيد
اين داروي جادويي و اشتثنايي كه پيري را به تعويق مي‌اندازد و خطر بروز بيماريهاي ديابت، سرطان و امراض قلبي را تا 50 درصد كاهش مي‌دهد، ظرف پنج سال آينده به بازار خواهد آمد.

به گفته دانشمندان؛ داروي شگفت انگيز و معجزه‌گر براي پيشگيري از بروز بيماري آلزايمر نيز قابل استفاده است و هم چنين مي‌تواند با دادن طاقت و بنيه بيشتر به بيماران به آنها نيرو و توان دوباره ببخشد.

اين دارو از مواد شيميايي ساخته شده كه از عملكرد رسوراترولها تقليد مي‌كنند. رسوراترول تركيبي است كه در پوست انگور يافت مي‌شود.

مطالعات اوليه نشان داده بود كه رسوراترول‌ تاثير رژيم غذايي پرچرب را در موشهاي آزمايشگاهي كاهش داده و بنيه و طول عمر موشها را تا دو برابر افزايش مي‌دهد. اما براي اينكه يك انسان به اين مزايا دست پيدا كند بايد حدود هزار بطري از اين شربت سحرآميز را بنوشد.

در حال حاضر يك شركت داروسازي موسوم به «سيرتريس» قرصي را بر اساس دو ماده شيميايي توليد كرده كه به همين شيوه عمل مي‌كند.

در يك بخش از مطالعات كه روي موشهاي آزمايشگاهي انجام و نتايج آن سال قبل منتشر شد، پژوهشگران دريافتند؛ اين دارو علايم ديابت را بازگردانده و بهبود مي‌دهد.

هم اكنون نخستين مرحله از آزمايشات كلينيكي داروي جديد روي نمونه‌هاي انساني در حال انجام است و توليد كنندگان آن معتقدند كه اين دارو هم چنين در پيشگيري از بيماريهاي چون سرطان، ‌بيماري‌هاي قلبي و آلزايمر مفيد است.

پژوهشگران تاكيد مي‌كنند كه اين تركيب معجزه گر يك داروي واقعي است كه مي‌تواند بيشتر بيماريهاي مهم و خطرناك را در جهان غرب درمان كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.949s, 19q