توليد ژل سحرآميز با قابليت ترميم بافتهاي آسيب ديده قلب

۱۳۸۷/۰۵/۲۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11806
توليد ژل سحرآميز با قابليت ترميم بافتهاي آسيب ديده قلب
به گفته متخصصان؛ يك كاسه سوپ داغ كه از گياهان دريايي درست شده است و به عنوان پيش غذا ممكن است مصرف شود، علاوه بر يك خوردني خوشمزه درعين حال مي‌تواند يك قلب صدمه ديده را نيز ترميم كرده و بهبود بخشد.

دانشمندان از چندين دهه گذشته تاكنون در تلاش براي پيدا كردن روش‌هاي مختلف متوقف كردن پيشروي صدمات بافتي در قلب بيماراني كه سابقه سكته قلبي داشته‌اند، بودند.

هم اكنون گروهي از اين محققان موفق به توليد نوعي ژل از گياهان و جلبك‌هاي دريايي شده‌اند كه مي‌تواند خطر آسيب‌هاي بيشتر به بافت قلب را برطرف مي‌كند.

عملكرد ژل جديد به اين ترتيب است كه ابتدا به داخل ناحيه‌اي از قلب كه بافت آن طي يك حمله قلبي آسيب ديده، تزريق مي‌شود و پس از آن سفت و جامد مي‌شود. با اين كار يك لايه ضخيم از بافت صدمه ديده رشد كرده و به قلب كمك خواهد كرد كه به طور طبيعي كار كند.

ژل مزبور از جلبك هاي دريايي معمولي قهوه‌اي رنگ تهيه مي‌شود و مي‌توان آن را با استفاده از يك سوند از طريق رگي در كشاله ران به داخل قلب تزريق كرد.

در آزمايشاتي كه روي اين ماده ژلاتيني جديد انجام شده، 90 درصد از حيواناتي كه اين ژل به آنها تزريق شد، 40 درصد كمتر با خطر حمله قلبي مواجه شدند.

در مرحله تازه اين آزمايشات در آلمان و انگليس روي نمونه‌هاي انساني آغاز شده است.

به گفته دانشمندان؛ چنانچه نتايج آزمايشات انساني موفقيت آميز باشد ماده مزبور تا سال 2011 وارد بازار و با استقبال بالايي روبرو خواهد شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.22392s, 18q