زباله‌هاي بيمارستاني مراكز درماني فاقد اتوكلاو روزي دو بار جمع آوري شوند

۱۳۸۷/۰۵/۲۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11808
زباله‌هاي بيمارستاني مراكز درماني فاقد اتوكلاو روزي دو بار جمع آوري شوند
مهندس فريبا ملك احمدي، در گفت وگو با ايسنا، با اشاره به ابلاغ ضوابط ماده 11 قانون مديريت پسماندهاي بيمارستاني مصوب مجلس شوراي اسلامي اظهار كرد: بر اساس اين ضابطه بيمارستان‌ها موظفند زباله‌ها را در محل توليد بي‌خطر و به شهرداري تحويل دهند.

وي، با بيان اين كه تجهيز مراكز درماني به اتوكلاو (دستگاه بي خطر ساز) به دنبال تخصيص اعتبار پروسه‌اي زمان بر است، افزود: از اين رو در جلسه دادستاني مقرر شد تا پيش از تجهيز مراكز درماني به دستگاه بي خطرساز زباله‌هاي بيمارستاني، شهرداري تهران در 2 نوبت زباله‌هاي تفكيك شده بيمارستاني را براي دفن نهايي در كهريزك جمع آوري و حمل كند.

رييس اداره مواد زائد جامد وزارت بهداشت، با بيان اين كه شهرداري در يك نوبت زباله عادي و در نوبتي ديگر زباله عفوني را از بيمارستان‌ها تحويل و به محل دفن منتقل مي‌كند، يادآور شد: براين اساس بيمارستان‌ها موظفند زباله‌هاي عفوني را در كيسه‌هاي زرد و زباله‌هاي عادي را در كيسه‌هاي مشكي جمع آوري و به شهرداري تحويل دهند.

مهندس ملك احمدي، در پايان از برگزاري جلسه مشتركي بين شهرداري تهران و وزارت بهداشت در هفته آينده براي تدوين دستورالعمل نهايي و ابلاغ آن به دانشگاه‌هاي علوم پزشكي تهران خبر داد و گفت: دستورالعمل ابلاغي لازم الاجراست.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.00018s, 18q