تستهای بالینی ضروری در دهه‌های 20 و 30 زندگی

۱۳۸۷/۰۵/۲۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11821
تستهای بالینی ضروری در دهه‌های 20 و 30 زندگی
سنجش مرتب وزن و حفظ میزان متعادل: این چیزی نیست که مورد علاقه افراد باشد زیرا در اغلب موارد ایجاد نگرانی می کند اما به خاطر داشته باشید که کنترل وزن و حفظ آن در یک مقدار متعادل ضامن سلامت و پیشگیری از بسیاری بیماریهاست.
اندازه گیری فشار خون: این آزمایش بسیار آسان و ارزان است و ضامن سلامت قلب، شریانها، چشمها و کلیه ها است.
اندازه گیری کلسترول: هر فردی در سن 20 به بالا باید از مقدار کلسترول بدن خود مطلع باشد و حداقل هر 5 سال یکبار در این رابطه آزمایش دهد.
معاینه سینه، تست لگنی و پاپ اسمیر(ویژه زنان): تست سالیانه سینه و 10 دقیقه تحمل تست ناراحت کننده لگنی(هر 1 تا 3 سال)سهم عمده ای در پیشگیری از سرطان ها و ناراحتی های مربوط به ناباروری دارد.
معاینه بیضه(ویژه مردان): این تست اصلا جالب نیست و برای خیلی از افراد ناراحت کننده و شرم آور است . اما معاینه سالیانه آن لازم و ضروری است . احتمال سرطان این عضو در مردان جوان نیز وجود دارد. اما تشخیص به موقع می تواند این عارضه را درمان پذیر کند.
معاینه پوست: مراقبت از پوست به عنوان اولین سد و مانع بدن در مقابل میکروب ها امری ضروری است. از پزشک خود بخواهید که پوست شما را مورد معاینه قرار دهد و مراقب خال های گوشتی یا هر نوع زایده غیر طبیعی باشد. انجام این معاینه هر 3 سال یکبار ضروری است.
آزمایش سیستم ایمنی: از پزشک خود بخواهید که راجع به هر نوع ایمنی سازی و ایجاد مصونیت به موقع(تزریق واکسن های ویژه هر سن) در شما اقدام کند.
معاینه بینایی و مراقبت از چشم ها از دیگر آزمایشات ضروری در این دوران می باشد. به ویژه این که نزدیک به  90  درصد اطلاعات از طریق این حس دریافت می شود  و لذا نقش فوق العاده ای در ادراکات شما ایفا می کند.
به این ترتیب شما در هر برهه ای از زندگی باید مراقبت های ویژه ای جهت حفظ سلامتی و پیشگیری از بیماریها داشته باشید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.04787s, 19q