قرص درمان سرماخوردگي توليد شد

۱۳۸۷/۰۵/۲۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11822
قرص درمان سرماخوردگي توليد شد
پژوهشگران مي‌گويند؛ اگر سرما خورده‌ايد، حالا مي‌توانيد با خوردن يك قرص به راحتي از اين بيماري خلاص شويد.

دانشمندان از مدتها پيش در تلاش براي پيدا كردن راه‌هايي براي درمان سرماخوردگي معمولي بوده‌اند. در حال حاضر يك تيم بين‌المللي از دانشمندان موفق به توليد داروي جديدي شده‌اند كه ادعا مي‌كنند اين دارو عليه ميكروبهاي عامل بروز نيمي از سرماخوردگي‌ها در افراد بالغ و تقريبا در تمام انواع سرماخوردگي‌ها مربوط به كودكان به طور موثر و مفيد عمل مي‌كند.

به گفته پژوهشگران در انگليس، اين قرص نابود كننده سرماخوردگي BTA798 نام دارد كه براي از بين بردن هرگونه علايم سرماخوردگي در افراد سالم و نيز پيشگيري از بروز هرگونه عفونت تهديد كننده در مبتلايان به آسم يا فيبروز سيستيك مفيد و قابل استفاده است.

بيماري فيبروز سيستيك نوعي بيماري ژنتيكي است كه انتقال يونها از غشاء سلولي در آن مختل و باعث ترشحات غليظ در ريه‌ها مي‌شود.

در واقع اين دارو با مختل كردن عامل مولد سرماخوردگي HRV‌ عمل مي‌كند؛ به طوري كه مانع از شكستن آنها در داخل سلولهاي بدن و در نتيجه بروز عفونت مي‌شود. در حالتهاي قوي‌تر اين دارو هم چنين مي‌تواند شيوع و گسترش هر نوع عفونت را در بدن متوقف كند.

در بررسي‌هاي آزمايشگاهي، اين دارو مقادير زيادي از ويروسهاي سرماخوردگي را ظرف دو ساعت از بين برد و همچنين آزمايش داروي جديد روي داوطلبان انگليسي براي تشخيص توان احتمالي آن در پيشگيري از ابتلا به سرماخوردگي آغاز شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.26048s, 18q