ويتامين «ث» رشد سلولهاي سرطاني را کند مي‌کند

۱۳۸۷/۰۵/۲۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11848
ويتامين «ث» رشد سلولهاي سرطاني را کند مي‌کند
به گزارش سلامت نیوز، به گفته پژوهشگران؛ اين ويتامين مي‌تواند زنجيره‌اي مخرب در داخل سلول بيمار ايجاد کند.

بر اساس گزارش ژورنال "آکادمي علمي بريتانيا"، تزريق ويتامين ث به موش‌هاي آزمايشگاهي اندازه تومورهاي مغز، تخمدان، و لوزالمعده آنها را به نصف رسانده است. اين در حالي است که مرکز مطالعات بريتانيا مي‌گويد که تزريق مقادير زياد ويتامين ث ممکن است با روند درمان سرطان تداخل پيدا کند.

پيشتر نيز در پژوهشي در دانشگاه مريلند آمريکا مشخص شده بود که اين ويتامين سلول‌هاي سرطاني را در محيط آزمايشگاهي از بين برده است.

به دنبال موفقيت اين آزمايش‌ها در محيط آزمايشگاهي قرار شده که اين درمان در همين سطح بر انسان‌ها انجام شود.

مقدار داروي تجويز شده چهار گرم براي هر کيلو وزن بدن است که نمي‌توان آن را از طريق قرص يا رژيم غذايي به دست آورد چون دستگاه هاضمه نمي‌تواند بيشتر از حد مشخصي ويتامين ث را جذب کند.

در آزمايش‌هاي انجام شده، موش‌ها طوري پرورش داده مي‌شدند که دستگاه ايمني بدن‌شان دچار مشکل باشد. سپس سلولهاي سرطاني انسان به آنها تزريق مي‌شد و اين سلولها به سرعت تبديل به تومور مي‌شدند. سپس ويتامين به حفره شکمي آنها تزريق مي‌شد.

رشد و وزن تومورها بين 41 تا 53 درصد کاهش يافت در حالي که در موش‌هايي که ويتامين ث دريافت نکرده بودند، بيماري به سرعت گسترش يافت. اين وضعيت در موش‌هاي تحت درمان ويتامين ث پيش نيامد.

اين درمان به اين دليل عمل مي‌کند که سلول‌هاي سرطاني از لحاظ شيميايي با سلول‌هاي سالم متفاوتند.

به نوشته بي بي سي، ويتامين ث به ترکيب شيميايي اين سلول‌ها واکنش مي‌دهد و پروکسايد هيدروژن کافي براي از بين بردن سلول توليد مي‌کند و با اين حال سلول‌هاي سالم آسيبي نمي‌بينند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.19747s, 18q