تعريق‌موضعي نشانه‌پركاري تيروئيدنيست

۱۳۸۷/۰۵/۲۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11859
تعريق‌موضعي نشانه‌پركاري تيروئيدنيست
دكتر محمد رضواني در گفت وگو با  ايسنا با اشاره به تعريق موضعي و عمومي به عنوان انواع تعريق گفت: در برخي موارد تعريق در نواحي خاصي از بدن نظير كف دست و پا صورت مي‌گيرد و گاهي نيز به صورت تعريق عمومي است و فرد در دمايي كه براي ديگران عادي است احساس گرما مي‌كند.

اين متخصص پوست در ادامه اظهار كرد: افزايش حساسيت غدد عروق نسبت به سطح هورمون‌هاي حساس كه مربوط به سيستم خودكار سمپاتيك است سبب تعريق موضعي مي‌شود كه بيماري محسوب نمي‌شود و ناشي از مشكل هورموني نيست.

وي راه‌هاي درمان تعريق بيش از اندازه را چهار مرحله دانست و ابراز كرد: در مرحله اول درمان كه در مورد بيشتر افراد پاسخگوست از آلومينيوم كلرايد با غلظت‌هاي مختلف 20 تا 50 درصد استفاده مي‌شود كه به طور موقتي تعريق كاهش پيدا مي‌كند.

دكتر رضواني افزود: در صورت پاسخگو نبودن درمان اوليه از روش آيونتو فورزيس استفاده مي‌شود كه دستگاهي است با قطب مثبت و منفي و محلول دارويي كه به پوست و مجاري غدد نفوذ كرده و تعريق را كاهش مي‌دهد. ‌همچنين در مرحله سوم مي‌توان از تزريق موضعي سم بوتاك استفاده كرد.

اين متخصص پوست از قطع كردن اعصاب موضعي كه مربوط به سيستم عصبي غيرارادي است به عنوان روش چهارم درمان ياد كرد كه تنها در موارد اضطراري بايد از آن استفاده كرد زيرا اين سيستم عصبي كارهاي ديگري نظير گردش خون را كنترل مي‌كند و قطع آن سبب كم خوني يا پرخوني در كف دست يا پا مي‌شود.

دكتر رضواني در ادامه گفت: گاهي تعريق در ناحيه كف پا سبب بروز بيماريهاي قارچي مي‌شود زيرا محل مرطوب براي رشد قارچ‌ها مناسب است.

وي علت‌هاي عمده ديگر تعريق را استرس و اضطراب دانست و هم چنين در برخي موارد با افزايش سن كودكان و نوجوانان، تعريق آنها كاهش پيدا مي‌كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
rasoul
سلام من نوجوانی 17ساله هستم وحساسیت شدیدی به گرما دارم ازمایش تیروئید هم دادم ازمایشم درست بود تعریق ان چنان زیادی دارم که عرق از کل بدنم جاری می شودو درحالی که اضطرابی هم ندارم .لطفا راه درمانی را به من نشان بدین؟؟؟؟؟
0.71151s, 19q