مصرف روغن جامد از 80 درصد به 55 درصد کاهش يافت

۱۳۸۷/۰۵/۲۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11862
مصرف روغن جامد از 80 درصد به 55 درصد کاهش يافت
به گزارش سلامت نیوز به نقل ازروابط عمومي وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکي ، دکتر "رسول ديناروند" که در نشست مديران روابط عمومي دانشگاه ها و دانشکده هاي هاي علوم پزشکي سراسر کشور و سازمان هاي وابسته سخن مي گفت، افزود: به منظور پيشگيري از بروز بيماري هاي قلبي و عروقي علاوه بر کاهش سهم مصرف روغن جامد خانوارها ، ميزان اسيد چرب ترانس روغن هاي جامد نيز از بيش از 30 درصد به 10 درصد کاهش يافته است .
دکتر ديناروند تاکيد کرد: ميزان مصرف اسيد چرب ترانس روغن جامد ارتباط کاملا مستقيمي با بروز بيماري هاي قلبي و عروقي دارد .
وي که با موضوع دستاوردهاي وزارت بهداشت در حوزه غذا و دارو در دولت نهم سخن مي گفت به "نظام ثبت فرآورده ها" براي نخستين بار در کشور اشاره کرد و گفت: هر فرآورده اي که به کشور وارد مي شود توسط يک کميسيون قانوني چند نفره مورد ارزيابي جدي قرار مي گيرد و پس از ارزيابي امکان ورود به کشور را پيدا مي کند.
وي به موضوع "مراقبت فرآورده ها پس از ورود به بازار" که براي نخستين بار در سال 85 اجرا شده ، اشاره کرد وگفت: کنترل فراورده ها حتي از کنترل گلو گاه هاي ورودي کالا مهم تر است .
وي افزود: در اين فرايند فراورده هاي مهمي که جز مصارف اصلي مردم محسوب مي شود در بازار به صورت تصادفي کنترل مي شود و در صورت داشتن نقص ، از بازار جمع آوري شده و يا خط توليد آن متوقف مي شود.
معاون غذا و دارو در ادامه به موضوع فقر آهن و کم خوني حدود 40 درصد از بانوان در کشور اشاره کرد و گفت : به منظور پيشگيري از فقر آهن، تاکنون 90 درصد آرد هاي کشور با آهن غني سازي شده اند .
نشست يک روزه مديران روابط عمومي دانشگاه ها و دانشکده هاي علوم پزشکي سراسر کشور و سازمان هاي وابسته با موضوع راهکارهاي مناسب برگزاري هفته دولت در ساختمان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکي برگزار شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.90548s, 18q