انجام 144 هزار و 53 مورد ماموريت امداد تابستاني اورژانس كل كشور در تيرماه سال جاري

۱۳۸۷/۰۵/۲۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11870
انجام 144 هزار و 53 مورد ماموريت امداد تابستاني اورژانس كل كشور در تيرماه سال جاري
دكتر سرور، در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: از ابتدا تا پايان تيرماه سال جاري 34 هزار و 600 مورد ماموريت تصادفي و 109 هزار و 453 مورد ماموريت غيرتصادفي توسط اورژانس كل كشور انجام شده است.

فعاليت 889 پايگاه جاده‌اي در طرح امداد تابستاني

استقرار آمبولانس‌ها در حاشيه جاده‌ها از 10 تير تا اول مهر ماه

نظارت عوامل بهداشتي دانشگاه‌ها بر عرضه مواد غذايي

وي با بيان اين كه در طرح امداد تابستاني اغلب پايگاه‌هاي جاده‌اي اورژانس كشور در حاشيه جاده‌ها مستقر شدند، افزود: 889 پايگاه جاده‌اي در طرح امداد تابستاني فعاليت دارند. در اين طرح به دنبال ابلاغي به دانشگاه‌ها مقرر شد كه از 10 تير تا اول مهر ماه آمبولانس‌ها كنار جاده‌ها استقرار داشته و همچنين به نظارت دقيق عوامل بهداشتي دانشگاه‌ها بر عرضه مواد غذايي و تعامل مجموعه اين عوامل با پليس راه، هلال احمر و راهداري نيز تاكيد شد.

معاون اورژانس كشور گفت: همزمان با تعطيلات ميلاد حضرت علي (ع) به صورت جداگانه ابلاغيه‌اي به دانشگاه‌ها اعلام شد و طي آن دانشگاه‌ها مكلف شدند كه از 25 تا 28 تير ماه نسبت به استقرار آمبولانس‌ها كنار جاده‌ها و همچنين نظارت عوامل بهداشتي برعرضه مواد غذايي، به صورت جدي عمل كرده و بيمارستان‌ها نيز از آمادگي لازم برخوردار باشند.

فعاليت 11 پايگاه امداد هوايي اورژانس كشور در طول تابستان

دكتر سرور با بيان اين كه امداد هوايي اورژانس كشور در طول ايام تابستان در11 پايگاه امدادرساني مي‌كنند؛ افزود: امداد هوايي اورژانس كشور در شهرهايي مانند تهران، خوزستان، اصفهان، فارس، كرمان، بندرعباس، شاهرود، خراسان رضوي، سيستان و بلوچستان و كرمانشاه به فعاليت مشغول هستند.

وي با اشاره به فعاليت‌هاي امداد ساحلي اورژانس كشور، گفت: در طرح امداد ساحلي، 33 كمپ در مازندران، 4 كمپ در گيلان و 2 كمپ در گلستان ارايه خدمت مي‌كنند.

ثبت 17 مورد حوادث ويژه غيرتصادفي و 144 مورد حوادث ويژه تصادفي

معاون اورژانس كشور با بيان اين كه طي تير ماه سال جاري به 17 مورد حوادث ويژه غيرتصادفي و 144 مورد حوادث ويژه تصادفي امدادرساني شده است؛ ادامه داد: از ميان حوادث ويژه غيرتصادفي 89 مورد به بيمارستان اعزام و 14 مورد فوتي نيز گزارش شده است. در مورد حوادث ويژه تصادفي نيز 968 مورد به بيمارستان اعزام شده و 146 مورد فوتي را به دنبال داشته است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.32781s, 18q