ايران از نظر ايمني بيمارستان‌ها از کشورهاي پيشرو در منطقه است

۱۳۸۷/۰۵/۲۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11874
ايران از نظر ايمني بيمارستان‌ها از کشورهاي پيشرو در منطقه است
دکتر سيدمحمد ساداتي نژاد نماينده سيستم استراتژي بين‌المللي کاهش بلايا مستقر درسازمان ملل متحد در ايران گفت: شعار امسال ISDR و سازمان بهداشت جهاني مقاوم سازي و ايمني بيمارستان‌ها در حوادث و بلاياي طبيعي است و ايران از لحاظ ايمني بيمارستان‌ها و اقدامات انجام شده در اين زمينه از کشورهاي پيشرو در منطقه است.

وي افزود: طبق مصوبه سندکوبه که با مشارکت 268 کشور از جمله ايران به تصويب رسيده است تمام کشورهاي عضو بايد تا سال 2010 مدارس و بيمارستان‌ها را براي رويارويي با حوادث ايمن کنند.

ساداتي نژاد گفت: نقش بيمارستان‌ها در حوادث بسيار حساس است و اگر بيمارستان‌ها و مراکز بهداشتي در وقوع يک حادثه خراب شوند فاجعه ديگري رخ مي‌دهد و سلامت افراد را دو چندان تهديد مي کند.

وي تصريح کرد: ايمن کردن خانه‌ها نيز مهم است ولي چون هزينه زياد و فرصت کافي مي‌طلبد و اهميت بيمارستان‌ها بيش از آن است، بيمارستان‌ها در اولويت ISDR قرار گرفتند.

نماينده ISDR در ايران گفت: ايمني و مقاوم سازي بيمارستان‌ها به معناي سلامت سازه و ساختمان و تجهيزات الکترونيکي و پزشکي بيمارستان و ايمني پرسنل و بيماران و ادامه فعاليت بيمارستان بعد از حادثه مي باشد.

وي افزود: کشورهاي در حال توسعه مشکلات بيشتري نسبت به ساير کشورها دارند اما در ايران اقدامات مناسبي در اين زمينه صورت گرفته است از جمله يک برنامه کاري 2 ساله توسط ISDR که فقط در ايران انجام شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.56695s, 18q