آلودگي هوا شايع‌ترين علت ناباروي مردان در شهرها است

۱۳۸۷/۰۵/۲۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11875
آلودگي هوا شايع‌ترين علت ناباروي مردان در شهرها است
دکتر ابوطالب صارمي، رئيس بيمارستان فوق تخصصي زنان و زايمان صارم در گفت وگو با  ايسنا، شايع‌ترين علت ناباروي مردان در کلان شهرها را آلودگي هاي هوا، صوتي و ترس از آينده برشمرد.

وي در ادامه از کار زياد و خستگي ناشي از آن و سيگار به عنوان علل ديگر ناباروري در مردان نام برد و گفت: اين عوامل باعث کاهش حرکت و کند شدن اسپرم در مردان مي شوند.

دکتر صارمي با اشاره به اين مطلب که بعضي از شغل‌ها مانند رانندگي و کار با مواد شيميايي خاص، بعضي از تفريحات مانند سونا و جکوزي داغ در درازمدت مي‌تواند بر باروري مردان اثر منفي بگذارد، افزود: اين عوامل بالا رفتن حرارت بيضه به بيش از 35 درجه و در نتيجه کاهش حرکت اسپرم و ضعف آن را به همراه دارد.

رئيس بيمارستان فوق تخصصي زنان و زايمان صارم با ذکر اين مطلب که از هزاران زوج نابارور مراجعه کننده به اين بيمارستان بيش از 70 درصد علت ناباروري مربوط به مردان است، افزود: با اين وجود به دليل پيشرفت علم و جايگاه ايران در عرصه درمان ناباروري امروزه 80 تا70 درصد ناباروري‌ها تنها با درمان دارويي برطرف مي‌شوند.

وي تاکيد کرد: در صورت برطرف نشدن مشکل با درمان دارويي و روش جراحي مي توان از تکنولوژي کمک درماني (ART) که ميزان موفقيت آن نيز بالاست استفاده کرد كه در اين صورت معضلي پيچيده به نام ناباروري نداريم.

دکتر صارمي در پايان در مورد نقش تغذيه و الگوي غذايي در ناباروري مردان گفت: تغذيه در توليد اسپرم نقش مهمي ايفا مي‌کند و اگر انرژي کافي از طريق مواد انرژي زا توسط مايع در گردش خون به اسپرم نرسد مي تواند به آسيب ديدگي آن منجر شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.15557s, 19q