توزیع شیر غنی شده با ویتامین "دی" از اول مهر در مدارس

۱۳۹۳/۰۶/۰۵ - ۱۷:۲۶ - کد خبر: 118877

سلامت نیوز: مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت از توزیع شیر غنی شده با ویتامین "دی" از ابتدای سال تحصیلی جدید در مدارس کشور خبرداد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر زهرا عبدالهی در حاشیه کارگروه تخصصی سلامت کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج در جمع خبرنگاران گفت: این برنامه در سال اول از استانها شروع خواهد شد و مناطق مشکل دار و ناامن غذایی در اولویت هستند.

وی به برنامه‌های این دفتر برای ارتقای امنیت غذایی اشاره و اظهارکرد: برنامه‌های مکمل یاری به خصوص برای استانهای نا امن و توزیع مکمل ویتامین‌ها با دوز بالا از مهمترین راهکارهای موثر و فوری در این زمینه است.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت افزود: با توجه به عمده بودن مشکل ویتامین D و E در جامعه، غنی سازی مواد غذایی همچون آرد با ویتامین D را در دستور کار قرار داده‌ایم.

عبدالهی خاطرنشان کرد: هم اکنون آرد با آهن و اسید فولیک غنی سازی می‌شود و ویتامین D نیز به آن افزوده خواهد شد.

وی تصریح کرد: از اول مهر نیز توزیع مگادوز ویتامین D در دبیرستانهای دخترانه و پسرانه آغاز خواهد شد.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت ادامه داد: این مکمل را بخش بهداشت تهیه کرده و با همکاری آموزش و پرورش به صورت ماهیانه در مدارس توزیع می‌شود و سهم هر دانش آموز در سال تحصیلی 9 قرص است.

عبدالهی عنوان کرد: در کنار این، برنامه‌های آموزشی و فرهنگسازی تغذیه صحیح در جهت حمایت تغذیه‌ای از اقشار مبتلا به سوء تغذیه در خانواده‌های نیازمند انجام می‌شود.

وی بیان کرد: هم اکنون مادران باردار و شیرده و کودکان زیر پنج سال مبتلا به سوء تغذیه شناسایی شده و با کمک کمیته امداد و بهزیستی و وزارت رفاه سبد رایگان دریافت می کنند.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت اضافه کرد: علاوه براین مشاوره رایگان نیز به این خانواده‌ها در زمینه های بهداشتی و تغذیه داده می شود چرا که توسعه امنیت غذایی در کشور مستلزم توانمندسازی خانوارهای محروم و فقرزدایی است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
پزشک موشکاف
"هم اکنون آرد با آهن و اسید فولیک غنی سازی می‌شود و ویتامین D نیز به آن افزوده خواهد شد."


مردم موش آزمایشگاهی نیستند!


1)آپارتمان سازی وآپارتمان نشینی وبرج سازی را که غیر انسانی وشرعی است و مضر به سلامتی مردم است جمع کنید تاکمبود ویتامین دی نداشته باشیم!
2)50در صد مردم مرد هستند ونیازی به آهن ندارند!حتی زنان هم نیاز ندارند!آیا این کار کارشناسی است که به آرد آهن اضافه شود یا اقدامی ساده انگارانه است؟ثابت شده مصرف مازاد آهن باعث پیری زودرس میشود ویکی از رازهای طولانی بودن عمر زنان داشتن هموگلوبین وآهن کمتر از مردان در بدن آنهاست!!!کی گفته چون زنان عادت ماهانه دارند پس باید به آنها آهن بدهیم!آیا شما نظر صاحبنظران را پرسیده اید؟شاید هم براساس یک مقاله عمل میکنید!این همه میوه وغذای سرشار از آهن داریم که مصرف آنها برای بدن انسان کافیست!در یسیاری از میوه ها اسید فولیک وجود دارد!آلرژی زایی اسید فولیک ثابت شده است. صدای این بی تدبیریها واقدامات عجیب وغریب در آینده ای نه چندان دور در خواهد آمد!

در جهان طب بسیاری از پزشکان حتی با درمان مکمل (آهن ومولتی ویتامین)زنان حامله مخالفند وآنرا برای جنین مضرمیدانند.

الگوی زن حامله بایدحضرت خدیجه باشد که در دوران حاملگی به ییلاق برده شده وبهترین میوه ها وغداها را دراین دوره مصرف کرده است!جنینی که مادرش هوای آلوده مصرف کند واز سوءتغذیه رنج ببرد وبا او در حین بارداری بدرفتاری شود تمامی استرسهای جسمی وروحی مادر به اومنتقل خواهد شد.

صدای این بی تدبیریها واقدامات عجیب وغریب در خواهد آمد!
3.09473s, 19q