لزوم توجه بیشتر دیابتی ها به ذات الریه

۱۳۸۷/۰۵/۳۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11892
لزوم توجه بیشتر دیابتی ها به ذات الریه
به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاری رویترز؛ محققان طی مقاله ای در شماره اخیر نشریه مراقبت از بیماران دیابتی اعلام كردند: خطر بستری شدن این دسته از بیماران دیابتی بین 25 تا 75 درصد افزایش می یابد.

محققان به بیماران دیابتی توصیه می كنند از واكسیناسیون به موقع آنفلوانزا و پنومونی استفاده كنند.

دیابت انواع گوناگون دارد كه شایع ترین آن نوع اول و دوم است.

نوع اول این بیماری بیشتر در قشر جوان بروز می كند، مبتلا یان به نوع اول دیابت باید برای كنترل بیماری خود در كنار رژیم غذایی و ورزش روزانه یك یا چند نوبت نیز انسولین تزریق كنند.

دیابت نوع دوم نیز با ورزش، رژیم غذایی صحیح، كم كردن وزن و استفاده از داروهای خوراكی پایین آورنده قند خون كنترل و در مواردی نیز نیاز به دریافت انسولین توسط بیمار حاصل می شود.

در بیماری دیابت به علت تغییرات به وجود آمده در میزان هورمون انسولین و یا گیرنده های هورمونی قند قادر به ورود به سلول نمی شود و سلول های بدن در حالی كه در دریایی از انرژی قرار دارند از این منبع محروم می شوند.

منابع و اطلاعات موجود در خصوص بیماری قندگویای این واقعیت است كه عیار بالای قند خون موجب ابتلا به این بیماری و در نهایت آسیب دیدگی چشم ها، كلیه ها، اعصاب و قلب در درازمدت می شود.

پزشكان كردن وزن، ورزش و رعایت برنامه غذایی مناسب را بهترین راه مقابله و كنترل این بیماری می دانند و معتقدند: شكست اغلب بیماران در كنترل قند ناشی از پیروی از رژیم غذایی نادرست است.

بیماران دیابتی بهتر است از نان، آرد سبوس دار استفاده و برای جلوگیری از بالا رفتن فشارخون از خوردن نان شور خودداری كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.64377s, 18q